Skóre dôchodca - štát je 622 949 : 300

Pýtate sa aké skóre, čo to znamená? Na futbal a hokej by to bolo trochu veľa, tak teda o akú hru sa to jedná?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Vysvetlím. Ako dôchodca v pokročilom veku, dávno za hranicou kedy nám starším vzniká nárok na dôchodok, stále pracujem. Rozhodol som sa neleňošiť, nesedieť za stolom a nečakať na smrť, ale pokiaľ mi to zdravie dovolí a demencia s Alzheimerom počkajú pracovať na projekte výstavby bytov v Liptovskom Mikuláši. Už dávno som  chcel tento projekt, ktorého príprava mi od prvého oslovenia mesta až po vydanie stavebného povolenia trvala 11 rokov, hodiť za hlavu a nechať to plávať. Bol však tak zaujímavý, pekný a kvalitný, že som sa vždy vrátil k myšlienke predsa ho len realizovať. Nebudem sa tu teraz venovať popisu projektu a robiť mu reklamu. Netreba, on si sám našiel svojich klientov, takže prvá časť výstavby je už v užívaní majiteľov a tie čo sú vo výstavbe sú viac menej rozpredané.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ale o čo ide? Ako dôchodca, majiteľ firmy a developer ma pri pandémii privádza k údivu názor, že nás s vekom 60+ by mal štát ochraňovať pred ochorením Covidom, pretože my tu len zaťažujeme štátny rozpočet a nemocnice nákladmi na prípadné liečenie. Pripúšťam, že čosi pravdy na tom aj bude, hoci minimálne podobný prípad sú aj mladší ľudia s nezmyselným uverením pravde nezodpovedných politikov a antivaxerov. Aby som trochu poopravil všeobecný názor na (ne)užitočnosť nás dôchodcov uvádzam v nadpise blogu skóre ako je to v mojom prípade.

Za prvých jedenásť mesiacov zaplatila moja firma v mesačných splátkach na DPH 622 949,40€. Ako odmenu za to, že som sa dal trikrát očkovať dostanem od štátu (pardón od Matoviča) urážlivých 300€. Odovzdal som ich trom sestričkám na Covidovom oddelení v nemocnici, pretože si myslím pán Matovič, že tam malo ísť  tých populistických a zbytočne premrhaných 300 mil. EUR a nie na záchranu vašich volebných preferencií. Nepomer na tom čo štát dostal od mojej firmy a tým, čím ma odmenil štát, je v podstate aj odpoveď na otázku "prečo mali a stále ešte aj majú politici z čoho kradnúť?"

Skryť Vypnúť reklamu

Páni Matovič a Kollár vy chcete zaviesť lockdown 60+ a kto vám potom bude platiť DPH keď my nebudeme môcť chodiť do práce. Ozaj, a kde ste minuli tú mnou odvedenú DPH, na Sputnik, na lotériu, na rozkradnuté kompenzácie? Zatiaľ som nevidel ani len jeden postavený nájomný byt z toho sľubu 25 000 ročne. Mne sa zatiaľ podarilo postaviť len 65 a ja vám to takto nezachránim.

Martin Sukupčák

Martin Sukupčák

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  63
  •  | 
  • Páči sa:  420x

Životné krédo: "Planétu Zem máme len požičanú od našich detí".CV - mladosť na Liptove v Demänovskej Doline, gymnázium v LM - M. M. Hodžu. 1970 - študentská prax Sandviken Švédsko, 1971 - absolvent SVŠT - stroj. fakulta s vyznamenaním, 1980 - štátnica z angličtiny. 2001 manažérska stáž NCW HAAG Holandsko.1971 - 91 Váhostav Žilina, 1991 - 2007 spolumajiteľ a GR BCI, a.s. 2008 - trvá, majiteľ rodinnej firmy SUKUPCAK, s.r.o. a konateľ spoločnosti BCI S&T, s.r.o. Účasť na projektoch PVE Č. Váh, JE Mochovce, VD Gabčíkovo. 1982 - 85 stavba Abu Ghraib - Iraq, 1987 - člen poradného teamu pre výstavbu elektrárne na Kube. Člen MENSA s certifikátom IQ 156. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu