Odvolali šéfa Trnavskej pobočky svetovej korporácie

Celé dni čítam v novinách články o tom, ako odvolali šéfa istej Trnavskej pobočky a ľudia sú pohoršení, pretože on bol najlepším šéfom aký kedy mohol byť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Nuž no, koho by to napadlo, že ľudia budú stáť za nejakým šéfom, dokonca sa búriť a žiadať vysvetlenie od vedenia korporácie, keď ešte pri tom nie sú ani jej zamestnancami. Pravda je však taká, že jeho zamestnanci aj kolegovia z iných pobočiek boli evidentne pohoršení z jeho správania, avšak nemali nejaké páky na jeho odvolanie, preto sa obrátili na nemeckého šéfa komplet celej korporácie, ktorý ako jediný mohol a bol kompetentný konať.

Nezaujímavé, že??...Keby sa jednalo o nejakú firmu, ktorá zamestnáva tisícky ľudí, tak by sme si povedali že šéfstvo odvolalo regionálneho šéfa skrz to, že spoločnosť bola neefektívna a na jej záchranu to bolo absolútne nevyhnutné. Koniec koncov, deje sa to stále, dokonca aj v štátných podnikoch, ministerstvách a organizáciách, pričom sa nad tým už ani nepozastavujeme. Však prečo, veď je to úple normálne že ako zamestnávateľ, ak nie sme s niekým spokojní, tak hľadáme efektívnejšiu náhradu ktorá bude pracovať v súlade s cieľmi a plánmi firmy, v súlade s predstavami šéfstva.

Ejha, a tu narážame na problém. Problém je v tom, že šét Trnavskej pobočky je sám arcibiskub Bezák, nemecký šéf svetovej korporácie sám kardinál Ratzinger, prezývaný aj Benedikt XVI, korporácia je Katolícka cirkev. Odvolanie Bezáka rozhorčilo celú Slovenskú kresťanskú, alebo aspoň katolícku verejnosť, pravoverní katolí sú rozhorčení z jeho odvolania, pretŕčajú sa kto predvedie väčšie gesto podpory.

Nie som kresťan, nie som veriaci. Teda no, aby som bol presný, verím v Boha, neuznávam cirkev. Pre mňa je cirkev jeden obrovský manipulátor a ďakujem rodičom že ma uchránili od nedobrovoľného upísania sa cirkvi vo veku, keď sa väčšina pokrstených zaujíma len o to, aby mali dobré mlieko od mamičky, chutný sunar a cumeľ v ústach.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

No ale späť k téme. Kiež by sa ľudia tak vehementne zaujímali o všetky odvolania ktoré sa v našej krásnej republike dejú, nie len o tie sporadické z radov duchovných, ale aj o tie, ktoré dokážu nejako ovplyvniť, napríklad tým že nebudú voliť vagabundov, ktorí im za hlas sľúbia aj modré z neba, dokonca im dovolia v kampani si vybrať aj odtieň, ak to je potrebné.

Odvolanie Bezáka je téma na ktorú sa dá široko reagovať, z rôznych uhlov pohľadu. Práca Vatikánu v tomto prípade, ako aj vo všetkých ostatných je veľmi zaujímavá a dovolím si povedať že až skostnatená, nie hodná 21. storočia a peňazí ľudí ktorí či už priamo alebo formou štátu prispievajú na chod cirkvi, pričom jediné čo z toho majú je nejaké to pomazanie od farára, sem tam nejaká akcia pod záštitou cirkvi.

Ale Cirkev je jedna veľká a relatívne (aspoň podľa jej šéfstva) dobre fungujúca korporácia sčítajúcia milióny zamestnancov a cca miliardu užívateľov s ročným obratom takým, že by pravdepodobne dokázala zachrániť minimálne momentálne na hubu padajúce štáty. Preto nejaký regionálny rebelujúci šéf im nebude kaziť biznis. A ľudia sa s tým proste budú musieť zmieriť. Tak ako s odvolávaním štátných zamestnancov, riaditeľov a ešte neviem koho.

Možno je chybou Vatikánu že takéto čistky nerobí tak pravidelne, ako sa robia v štátnej správe, inak by si na to ľudia zvykli a prestali sa búriť.

Martin Vereš

Martin Vereš

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

mladý, krásny a inteligentný :) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Skryť Zatvoriť reklamu