Buntášikovia

A tak sa stalo že pes napadol človeka...alebo o "bojových" psoch a výchove trocha inak...Základom je jednoducho výcvik a čas ktorý psovi venujete, nekupujte si psov pre parádu

Písmo: A- | A+
Diskusia  (14)

Noo, rozmýšľam z ktorého kraja by som začal.
Slovenskom otriasli v nedávnej minulosti 2 prípady, kedy človeka napadli psy a jeden prípad z toho sa stal tragickým. Je to smutné, ale bohužiaľ sa to stalo, aj keď sa takýmto prípadom dalo zabrániť. Dá sa povedať že v oboch prípadoch zlyhal ľudský faktor, pretože pes je len zviera ako hociktoré iné a riadi sa z veľkej časti pudmi.

Najsmutnejšie je, ako sa týchto tragických prípadov ihneď zmocnili novinári a momentálne vládne v médiách táto téma (škoda že Gorile už nevenujú toľko pozornosti). Ono ja viem že novinári na to aby prežili hľadajú každú senzáciu a pretekajú sa v tom, kto vydá bombastickejší článok, ale momentálne ma zarazilo, síce mi to už dlhšie vŕta mojou kôrou mozgovou, že čo sa napadnutí človeka psom týka, stále sa uverejňujú len tie tragické prípady a prípady kde zohral úlohu "Bojový pes"...

Sám som psíčkar, vlastním psa. Musím povedať že som v živote nespoznal vďačnejšieho tvora ako je pes, jediný tvor ktorý sa úprimne teší keď sa vrátite domov, jediný tvor ktorý by za mňa obetoval vlastný život len pretože ma má rád.
No ale povedzme si, je taký každý pes? Myslím si že minimálne každý pes, ktorému sa venujete, ktorého cvičíte a kŕmite. Vraví sa že pes neskočí po ruke, ktorá ho kŕmi. Áno, je to pravda, pes nikdy nenapadne svojho pána, alebo člena rodiny ktorá ho vlastní. A tiež nenapadne iného človeka ak nie je v ohrození jeho vlastný pán. AK MÁ VÝCVIK.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na ulici je v posledných rokoch vidieť čoraz viac psov. Teda ak sa to dá psom nazvať tie metličky s názvom Yorkshire alebo Maltezák. A vidieť aj čoraz viac stupídnych a nezodpovedných ľudí, ktorí týchto "psov" venčia. Každý deň pri venčení riešim incident medzi mnou a nezodpovednými majiteľmi týchto metiel, ktorí na mňa kričia už z diaľky aby som si chytil svôjho psa na vodítko. Vŕta mi hlavou prečo si mám ja môjho psa chytať, ktorý nemá skoro so žiadnym psom problém (pudy sú niekedy silnejšie ako výchova), keď viem čo môj pes robí a viem čo dokáže, ale aj tak radšej vyhoviem.

Pri prechádzaní okolo tejto metly môj pes, ktorého výchove som venoval podstatný čas na cvičisku aj doma, v mladosti sociálizácií s ostatnými psami z ulice, sa za touto metlou ani len neotočí...no neotočí pokiaľ na neho nezačne tá prachovka útočiť, štekať, skákať v amoku a hlúpe paničky spustia ešte väčší štekot že neviem kto je hlasnejší, typu prečo musím chodiť s mojím psom von, keď viem že o takomto čase chodia von ony a môj pes sa im proste nepáči. Podotýkam že s inými OZAJSTNÝMI psami nemá problém, niektorých pozná z cvičiska, iní sú proste vychovaní.

Skryť Vypnúť reklamu

Chcem zvýrazniť že môj pes sa na ulici stretáva aj s Pitbullom, Stafordom, Labradorom, Nem. Ovčiakom a tými metlami...Ale problém je len s tými metlami..

Kľudne tie ich výbuchy v amoku môžem nazvať napadnutiami - ÁNO môžem, pretože keď jeden pes ide po krku inému psovi o napadnutie sa jedná... A teraz - je to problém v človeku alebo vo psovi??? Myslím že v oboch, ale v konečnom dôsledku za to môže len Človek, pretože je zodpovedný za svojho psa...ale nejedná sa o tragický prípad, pretože tá metla nedokáže narobiť veľké škody s tými malými zúbkami čo má v ústach, tak o týchto útokoch média písať nebudú...

Skryť Vypnúť reklamu

Ono, chápem že nebudú písať o každodenných útokoch nevychovaných metiel ale radšej napíšu bombastickú správu o tom ako zaútočil Pitbull. A budú apelovať na to, aby sa priviedol prísnejší zákon na chovanie "Bojových plemien"... Možno aj oni majú doma takú metlu a nebudú si predsa kydať na vlastné pieskovisko, ale radšej na tých, ktorý im môže pri amoku tú ich metlu jedným hryzom v sebaobrane pripraviť o život.

Ľudia ale pamätajte - Pes je tvor ktorý má 4 nohy a robí len to čo ho naučíte, alebo to čo mu hovoria pudy..Pes je obrazom majiteľa, chovateľa. Čo ho naučíte, to bude robiť. A čo mu neukážete že nemôže robiť, bude robiť tiež. V tomto sú nám podobní pretože človek robí tiež všetko čo zakázané nie je. Základom je jednoducho výcvik a čas ktorý psovi venujete, nekupujte si psov pre parádu

Skryť Vypnúť reklamu

A Pes je len Pes - prívlastok Bojový dostáva až výchovou...

Martin Vereš

Martin Vereš

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

mladý, krásny a inteligentný :) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu