Čo je toto za blbca? Generálny tajomník

Pre tých, ktorí už na neho zabudli aj pre tých, ktorí ho našťastie nezažili, som pripravil úryvok z prejavu Milouša Jakeša. Kamarát hovorí, že jeho tam komunisti dali, keď videli, že idú dolu vodou, aby všetku vinu zvalili na neho.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)

Tento prejav predniesol v Červenom hrádku pri Plzni. Dozviete sa z neho niečo o ekológii, populárnych spevákoch, hospodách, Alexandrovi Dubčekovi a iných zaujímavých témach. Takže si pripravte pero a papier a poctivo si robte poznámky!

Okrem toho, že si v prejave pomýlil slová brojler a bojler, kolovalo o ňom množstvo vtipov.

"Prečo ukončil Jakeš školu po šiestej triede?" "Musel ísť na vojnu."

"Ako sa povie prestavba po japonsky?" "Šibetijakeši."

Boh si zavolá Reagana, Gorbačova a Jakeša a oznámi im, že za dva dni bude koniec sveta, nech sa podľa toho zariadia. Gorbačov zvolá Najvyšší Soviet a povie: "Súdruhovia, mám pre vás dve zlé správy. Boh existuje a za dva dni bude koniec sveta." Reagan zvolá Kongres Kongres a povie: "Gentlemani , mám pre vás jednu dobrú a jednu zlú správu. Tá dobrá je tá, že Boh existuje, tá zlá je, že o dva dni je koniec sveta." Jakeš zvolá ústredný výbor a vraví: "Súdruhovia, mám pre vás dve dobré správy.Gorbačov nie je Boh a o dva dni končí perestrojka."

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Heslo Jakeše do koše, je tiež dosť známe. Nakoniec neskončil v koši, ale v Prahe, kde dodnes žije.

Celý prejav si môžete pozrieť tu.

Martin Marušic

Martin Marušic

Bloger 
  • Počet článkov:  172
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Profesionálny tunelár"Slovo tunelář vymysleli bývalí kvazikomunisté jako součást své předvolební populistické kampaně."Viktor Kožený Zoznam autorových rubrík:  Prihodilo sa miTunelovanieVodné dielaPlanéta ZemHistoria est lux veritatisSlovenská sosajety (vážne)Odpočutékrížom-krážom64 políSlopeme s monitoromMostySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu