
Najskôr som sa oboznámil s výzorom nových eurobankoviek na elegantnej taštičke, ktorú si budem brávať sa sebou na nákupy do hypermarketov. Určite zažiarim viac, ako keby som Vuittonku. Už si predstavujem, ako sa všetci za mnou obzerajú, ženy zo mňa nevedia spustiť zrak, chlapi len mlčky závidia...

Europuzzle so slovenskými euromincami. Už viem, čo budem robiť počas dlhých zimných večerov. Dúfam, že to nebude tak zložité, že si kvôli tomu budem musieť zobrať dovolenku.

Zato tento euroleták je na mňa príliš komplikovaný. Časť textu je totiž hore nohami. Zrejme to slúži na utužovanie slovensko-austrálskeho priateľstva.

Aha, europodložka pod myš. To aby som pri práci s počítačom nemusel namáhavo googliť, kde získam potrebné informácie o eure.

Europexeso pre deti, v ktorom sa mládež naša, držiteľka rána, dozvie, že za jeden cent si kúpi samozavŕtavací šrób, za dva centy jednu M24 skrutku s maticou. Myslím, že po zavedení eura do praxe, zostanú železiarstva bez tovaru.

Načo je Národnej banke taká vysoká budova, vysvetľuje ďaľší euroleták. Píše sa tam o jej úlohách a fungovaní. Nie je však spomínané, prečo sa na budovu v poslednej dobe natiahol ten europrezervatív a aké asociácie má medzi obyvateľstvom vyvolávať.

Eurodrevená kocka mi pripadá trochu nepraktická. Predsalen, na to, aby si deti z nej mohli niečo postaviť, by takých kociek bolo treba omnoho viac. Alebo potom mohli z nej urobit eurorubikovú kocku. Ľahko by sa skladala, keďže všetky strany by boli modré.

Euronalepovacie papieriky s konverzným kurzom jednoznačne oceňujem. Ja si ho totiž stále neviem zapamätať, takže som už bol rozhodnutý, že si ho vytetujem na ľavú ruku vedľa hodiniek. Prišli práve včas.

Eurojojo pre naše deti. Podľa neoficiálnych nepotvrdených informácií nám má pripomínať, že celé Slovensko sa v posledných dňoch točí podľa eura.

Euročokoláda a euromentolové cukríky sú podľa mňa vynikajúci nápad, na ktorý by sa dalo nadviazať výrobou eurokrémeša, euroveterníka a eurosachertorty. Potom by sme mohli otvoriť aj eurocukráreň.

Naproti tomu eurologaritmické pravítko má závažný nedostatok. Má síce dve stupnice na oboch krajoch - jednu korunovú a druhú eurovú, ale chýba mu posúvacia ryska. Nemám inú možnosť, ako toto pravítko vyhlásik za nepodarok a zbytočne vyhodené peniaze.


Eurologaritmické tabuľky sú určené pre tých skôr narodených, ktorí zažili éru bez kalkulačiek. Spĺňajú najprísnejšie kritériá kladené na takýto druh technickej literatúry. Jediné, čo sa im dá vytknúť je len informácia, či sa medziľahlé hodnoty dajú lineárne interpolovať.

No a toto je ona, dvojdisplayová kalkulačka, ktorá pošle aj iPhone 3G do predčasného dôchodku. Okrem prepočtu meny sa s ňou dajú robiť aj normálne artimetické úkony. Trochu absentuje možnosť výpočtu hyberbolického kosínusu, ale toto je plne vyvážené elegantným dizajnom. Už sa tak strašne teším na jej používanie, že nemôžem ďalej písať...
Euru zdar!
Foto v perexe: Euro pri budove Európskej centrálnej banky vo Frankfurte nad Mohanom, zdroj: www.wikipedia.org