Zoči-voči policajnému zboru

I stalo sa, že chlapíkovi odcudzili mobilný telefón. Nepatril k tým najdrahším ani k tým najlacnejším, ale jeho strata ho mrzela, navyše potreboval potvrdenie, že to nahlásil na polícii. Tak sa s dôverou obrátil na Policajný zbor.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (29)

Inštruovaný, že to môže nahlásiť v ktorejkoľvek služobni, lebo nevie presne kde mu ho odcudzili, i vybral sa teda do najbližšej budovy s nápisom: Polícia.

Vošiel cez dvere a tam sa obrátil na prvého uniformovaného príslušníka za sklom s nápisom vrátnica. Šokovaný bol, už keď si prečítal ceduľku s jeho menom, pod ktorým mal napísané: Oddelenie krízového manažmentu - ostraha. Takže ozbrojený vrátnik je vlastne krízový manažer. Vôbec nechápal, čo to má znamenať, to akože, keď nastane nejaká kríza a niekto napadne policajnú stanicu, tak ten príslušník má zmenežovať protiútok? Po chíľke spamätania, vysvetlil príslušníkovi tesne pred dôchodkom, že čo by potreboval od zboru a opýtal sa kam s tým má ísť. Na to prišla odpoveď:

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

"No ale to musíte ísť na políciu."

Poučenie: Keď vrátnika nazvete manažérom, bude dávať všetkým najavo, že ho otravujú, keď niečo po ňom, veľkom manažérovi, chcú.

Po ďalšom šoku a rozdýchaní odpovede chlapík nesmelo poznamenal, že veď predsa on na polícii je. Manažér ho ale rýchlo spacifikoval ďalšou perlou:

"To teda nie ste, tu je okresné riaditeľstvo."

Poučenie: Keď vrátnika nazvete manažérom, rozum mu tým nepridáte, skôr naopak.

Čudnému správaniu toho človiečika plateného daňovými poplatníkmi nebol koniec. Prišla otázka, že kde bol odcudzený. Nestačila mu odpoveď, že v prostriedku MHD. Povedal, že potrebuje ulicu inak to nejde. Tak chlapík povedal jednu z ulíc, po ktorej išiel v čase medzi posledným hovorom a zistením odcudzenia a manažér prekvapujúco vytiahol hrubú buchlu, vyhľadal v nej spomínanú ulicu a zase šokoval:

SkryťVypnúť reklamu

"A bolo to na párnom čísle, alebo nepárnom?"

Neviem kto z vás sa premiestňuje trolejbusom po ulici na párnych a nepárnych číslach. S blbcom sa ale neradno dávať do konfliktu, zvlášť, keď niečo chcete, tak odpoveď bola, že na nepárnom. Na to manažér povedal názov obvodu, ktorý spadal pod ich riaditeľstvo, prekvapujúco vytiahol druhú knihu a tam vyhľadal, že na akej ulici sa ich obvodná služobňa vlastne nachádza.

Poučenie: Keď vrátnika nazvete manažérom, zabudne kde sa nachádzajú iné policajné budovy. A to dokonca aj keď sa nachádzajú v rovnakom policajnom obvode ako okresné riaditeľstvo.

Tak sa chlapík vybral na spomínaný obvod. Prišiel do budovy, kde celé osadenstvo sledovalo správy, takže si chvíľku počkal.

SkryťVypnúť reklamu

Poučenie: Keď chcete ísť na políciu, sledujte program televíznych staníc, či v čase príchodu náhodou nevysielajú naživo tlačovú konferenciu krajského policajného riaditeľa, ktorému sa podarilo na strome chytiť údajného bankového lupiča.

Po skončení reality šou sa príslušník začal chovať zjavne milo, vysvetlil chlapíkovi, že nedoniesol všetky doklady o telefóne. Chlapík sa ale nedal odradiť a povedal, že teda počká, kým to policajt spíše a keď by ho našli, dodatočne to dodať nie je problém. Policajt povedal, že tá škoda ani nie je veľmi veľká, že by sa s ním vlastne nemal baviť, lebo mu chýbajú nejaké papiere.

SkryťVypnúť reklamu

Poučenie: Sú aj takí príslušníci, ktorí vás budú presviedčať, že to nie je ich robota, aj keby ste im cez okno ukázali prestrelku na ulici.

Na to chlapík povedal, že mu bolo iným policajtom zo špecializovaného útvaru povedané, že to má nahlásiť a dostať papier, že to nahlásil. Stále milý príslušník pochopil, tak to pomaly vypísal.

Poučenie: Toto je stará finta. Keď bola kedysi moja mama v Moskve v hoteli Rossija (najväčšom na svete) a čašník ich chcel odbiť, že nič nemajú (čo bola skoro pravda), tak mu mamina zbehlá kolegyňa povedala: "Nám ale povedali, že my u vás dostaneme najesť" a čašník sa uklonil a oni obed skutočne dostali. Pri používaní v žiadnom prípade nehovorte, kto vám to povedal, iba zdvihnite zrak smerom k stropu.

Poučenie: Zrejme by bolo nešťastné generalizovať, že v Policajnom zbore nie sú slušní a inteligentní ľudia, tých blbcov sa ale nevedia zbaviť.

(Skutočne sa stalo autorovi v júni roku 2008)

Martin Marušic

Martin Marušic

Bloger 
  • Počet článkov:  172
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Profesionálny tunelár"Slovo tunelář vymysleli bývalí kvazikomunisté jako součást své předvolební populistické kampaně."Viktor Kožený Zoznam autorových rubrík:  Prihodilo sa miTunelovanieVodné dielaPlanéta ZemHistoria est lux veritatisSlovenská sosajety (vážne)Odpočutékrížom-krážom64 políSlopeme s monitoromMostySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu