JOJka zase perlila, posledná kvapka

To, že u radikálov z radov futbalových fanúšikov nemá TV JOJ dobrú povesť je známe. Tú nemá ani u žiadneho racionálne a kriticky zmýšľajúceho človeka. Účelné manipulovanie s faktami, zamieňanie si pojmov s dojmami. Reportáž o výjazde trnavských fanúšikoch v Športe z dňa 30.4.2008 bola u mňa poslednou kvapkou, prečo túto TV nadobro ignorovať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (21)
Obrázok blogu
(zdroj: Zdroj: TV JOJ)

"Strach, násilie a krv. Aj takúto podobu majúvýjazdy trnavských fanúšikov. To, ale na čo sa musí polícia v Žilinetentokrát pripraviť, je ako nájazd Tatárov," tak začína redaktorJOJky, (ktorý sa pre istotu ani nepredstaví) za záberov bitiek adetailu na zakrvavenú tvár, svoju "reportáž". Dramatickým tónompotom oznamuje, že 1. mája sa v rámci finále Slovenského pohárauskutoční v podobe príchodu tisíciek priaznivcov Trnavy apokalypsa alen perfektne pripravená polícia nás pred týmto armagedonom zachráni.

Nebudemtu polemizovať nad zábermi z úvodu reportáže, či to boli políciouvyprovokované reakcie alebo nie. Každý má vlastný pohľad na to, faktomje, že v Senci pred dvomi rokmi skončil jeden človek po zákrokukukláčov v bezvedomí, a v Žiline neboli rozbité hlavy spôsobenéchuligánmi, ale premotivovanou políciou, ktorá zase raz uplatňovalaprincíp kolektívnej viny.

Ideo to, že boli tri možnosti ako spraviť reportáž na túto tému. Vpozitívnom, negatívnom alebo neutrálnom duchu. Kľudne mohol redaktordve minúty básniť o nádhernej atmosfére, ktorá bude počas finálepanovať. O fantastických fanúšikoch, ktorých závidí Trnave celéSlovensko. Avšak kto chce psa biť, palicu si nájde.

Médiáako JOJ nehľadajú to pozitívne, nehľadajú skutočnú pravdu. Potrebujúsenzácie, čo na tom, že často nafúknuté. A tak ak nejaký opilec vytrhnev sektore stoličku alebo sa udeje čo len menší konflikt, všetkopozitívne pôjde do úzadia a večer sa môžme tešiť na bombastickú správuo teroristoch z Trnavy. Ak sa nič neudeje tak si kopneme aj tak, povzore Plus 1 deň, ktorý po výjazde "bílych andelov" do Ružomberkapriniesol správu "Chuligáni pustili do gatí" .

Debilitu "jojkárskej" reportáže na záver klincuje výrok redaktora: "Polícia sa musí pripraviť aj na prípadné podporné skupiny trnavského tábora z Ostravy a Poľska." To,že s poľskými Katowicami nemajú Trnaváci družbu už asi šesť rokov a sOstravou rok a pol, to nie je podstatné. Treba priliať olej do ohňa.

TVJOJ rovnako pristupuje aj k ostatným témam, nielen športovým. Akoby sineuvedomovali silu médií a cielene národ ohlupujú dezinformáciami aklamstvami. Snažia sa moralizovať, pritom samy sa správajú xenofóbne,keď odsudzujú a útočia proti tomu, čomu nerozumejú a čoho sa boja.

Matej Bučko

Matej Bučko

Bloger 
  • Počet článkov:  25
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Obyčajný človek si a obyčajný človek musí zachovať veľký zákon sveta: Musí v druhej múdrej tridsiatke žať, čo v prvej nemúdrej tridsiatke sial. Zoznam autorových rubrík:  SpoločnosťSúkromnéŠport

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu