Moralizátori, prestaňte tárať!

Počas prvého polčasu zápasu Spartak-Slovan som šoféroval a počúval športové spravodajstvo Slovenského rozhlasu. Klasická nuda, ale čo ma zaujalo, boli dva po sebe idúce živé vstupy. Prvý bol z Londýna, kde hralo LA Kings proti Anaheimu. Komentátor opisoval dianie na ľade v takomto duchu: „Na ľade sa začína priostrovať, možno sa diváci dočkajú aj túžobne očakávanej, nefalšovanej, severo-americkej, bitky...“ O niekoľko sekúnd na to, sa hlásil komentátor z Trnavy...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (13)

...a s odsúdením v hlase referoval o tzv. tiežfanúšikoch, ktorí po sebe hádzali predmety a vzájomne sa pred zápasom napádali. Takže na jednej strane je bitka hokejistov na ľade sranda, na druhej je bitka chuligánov v hľadisku fuj. Je mi na smiech zo všetkých moralizátorov, ktorí sa idú docikať z toho, keď si tvrdí chlapi v NHL nakladajú na hlavu, ale keď si to rozdajú tvrdí chlapci na štadiónoch tak sa ako prví stavajú do čela protichuligánskeho hnutia a zatracujú násilie.

Nikoho sa nezastávam, kto koná proti zákonu nech je potrestaný.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Viem si predstaviť ako si idú médiá na tejto „kauze" zgustnúť. Nikto si však nevšimne, s prepáčením, debilitu, konania PZ na tomto zápase. Počas celého zápasu oddeľuje kordón kukláčov obidva tábory, aby tesne pred koncom, keď sú obidva „kotle" vyhecované na maximum, svoje pozície kukláči opustili a nechali voľné pole provokatérom. Pritom stačí tak málo, pozrieť sa do Anglicka ako to chodí; kamerový systém zachytáva celý štadión aj jeho okolie. Doživotné zákazy vstupu na štadión sú výstražným trestom.

Obidva tábory, či Spartak alebo Slovan, majú veľký počet chuligánov a oni si len robili svoju „prácu". Robili to, k čomu dostali príležitosť. A príležitosť im ako na tácke ponúkli policajti svojím nepochopiteľným správaním.

SkryťVypnúť reklamu

Aj tu na SME blogu, sme sa mohli dozvedieť, že takíto hulváti odrádzajú rodiny s deťmi chodiť na futbal. Preboha, ľudia, sa zobuďte zo svojho sna!!! Nadáva sa všade, a všade sa aj nadávať bude. Nevravím, že je to normálne, ale určite to nie je to, čo odrádza rodiny s deťmi chodiť na slovenské štadióny. Tou príčinou je antifutbal zo strany slovenských hráčov, úbohý stav štadiónov (špinavé sedačky, chýbajúci servis, atď.), korupčné aféry a neschopné vedenie na čele SFZ. Pre ukážku ako to vyzerá na iných, zahraničných, štadiónoch: 

http://www.youtube.com/watch?v=tk5fyBfUAhs

http://www.youtube.com/watch?v=brpajo-Ry5w

SkryťVypnúť reklamu

Takto by som mohol pokračovať do nekonečna. Len človek, ktorý nikdy nezažil úžasnú atmosféru anglického futbalu, môže povedať, že skandovanie urážlivých pokrikov a bitky v hľadisku vyháňajú rodiny s deťmi zo štadiónov.

Najlepšie je, keď sa k futbalu vyjadruje niekto, kto ho na živo nikdy poriadne nevidel. A ešte lepšie je, keď chce taký človek hľadať príčiny problému niekde, kde ich zdravým rozumom nikdy nenájde.

Matej Bučko

Matej Bučko

Bloger 
  • Počet článkov:  25
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Obyčajný človek si a obyčajný človek musí zachovať veľký zákon sveta: Musí v druhej múdrej tridsiatke žať, čo v prvej nemúdrej tridsiatke sial. Zoznam autorových rubrík:  SpoločnosťSúkromnéŠport

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu