Prečo je Martin Klus najlepším kandidátom na ministra zahraničných vecí

Vláda je to, čo sa má postarať o plnohodnotný život svojich občanov. Jedným z nich je aj bezpečnosť a mier. Bezpečnosť a mier závisia v prvom rade od medzinárodných vzťahov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Dobré medzinárodné vzťahy zase závisia od odborníkov, ktorí ich majú na starosti. Inými slovami, minister zahraničných vecí. Ľudia sa rozhodli voliť a zvolili si takú vládu, ktorá predstavuje skutočné hodnoty. Tu sa určite zhodnem s väčšinou, že mier a bezpečnosť skutočnými hodnotami sú. Vláda volená ľudmi zastupuje ich hlasy na základe ich záujmu. Som presvedčený, že pravicová vláda je najlepšou formou, pretože ponúka diverzifikáciu. Keďže som už načrtol medzinárodné vzťahy, budem sa zameriavať opäť na jedného z najväčších profesionálov a expertov v tomto sektore na politickej scéne. Je to Martin Klus, ktorý má za sebou históriu dokazujúcu skúsenosti a odbornosť výnimočnej úrovne.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Svet sa skladá z jednotlivcov, štátov, kontinentov a rôznych kultúr. Preto vždy bude existovať forma vzájomných interakcií, ktorá vedie k medzinárodným vzťahom. Medzinárodné vzťahy preto potrebujú skutočného odborníka a tým Martin Klus určite je. Vychádzam z jeho vízií o fungovaní vzťahov na medzinárodnej úrovni, ktoré nám v prvom rade zabezpečujú mier a obchodné dohody. V súvislosti s túto tému, Martin Klus poskytol stovky prednášok a každý, kto ho aspoň jeden krát videl rozprávať musel byť spokojný. Medzinárodné vzťahy sa rozdelujú na dve hlavné teórie. Tieto teórie sa nazývajú idealizmus a realizmus. Martin Klus sa prikláňa k realizmu, čo znamená, že namiesto populizmu vždy hovorí pravdu a ponúka reálne a triezve riešenia. Okrem toho sú v medzinárodných vzťahoch ďaľšie veľmi dôležité prvky vytvorené tak, aby prispievali a riešili svetové problémy. 3 najhlavnejšie svetové problémy podľa Martina Klusa, ktoré treba bezodkladne riešiť sú klimatické zmeny, ktoré obmedzujú možnosti obývať niektoré časti zeme, masová - ilegálna migrácia, nárast xenofóbie, rasizmu, extrémizmu a terorizmu v rôznych podobách.

SkryťVypnúť reklamu

Zahraničná politika je sektor, ktorý hodnotí problémy, vyvýja iniciatívi a kontroluje priebeh narúšania vzťahov medzi krajinami prostredníctvom diplomacie a medzinárodných dohovorov. Odbornosť Martina Klusa je zložená zo skúseností a štúdií, ktoré sa priamo hodia do vykonávania funkcie zodpovednosti za tento sektor a preto je ten pravý na zastávanie funkcie ministra zahraničných vecí.

Tvrdím to na základe jeho výrokov napríklad na tému Brexit, kde predpovedal scenár, ktorý sa aj vo veľkej miere do dnešného dňa napĺňa. Martin Klus ďalej varoval pred masovou ilegálnou migráciou, ku ktorej s okamžitým efektom navrhol realizovateľné a udržateľné riešenia. Tieto riešenia slúžili ako vzor aj pre viacerých štátnikov a začali sa objavovať aj v riešeniach samotnej EÚ. Áno, riešenia Martina Klusa na spomenuté problémy sú považované za Sui Generis.

SkryťVypnúť reklamu

Jeho diplomatické a komunikačné schopnosti sú na vysokej úrovni, potrebnej pre spoluprácu a kominikáciu so zahraničnými partnermi.

Martin Klus v minulosti vypracoval hĺbkové analýzy, ktoré sa týkali problémov na vnútroštátnej, regionálnej a globálnej úrovni. Aj tieto úspechy ho oprávňujú na posudzovanie a zlepšovanie účinnosti programov v súvislosti s navrhovanými nariadeniami, právnymi predpismi, alebo zdrojmi, ktoré by mali udržiavať úroveň nadštandartných medzinárodných vzťahov Slovenska.

Jeho študijné tituli a znalosti ho osvedčujú na prevzatie zodpovednosti nad vývojom politických otázok a programom pre vzťahy spojené nielen s našimi susedmi, ale aj na globálnej úrovni. Identifikácia a analýza kľúčových trendov, politík a stratégií je ďaľšia silná stránka, ktorou tento špecialista disponuje. Nemôžem zabudnúť na prezentáciu našej krajiny na zahranično-politickej scéne a globálnej ako takej. Každý, kto si pozrie vystúpenia Martina Klusa zistí, že je vysoko telentovaný v oblasti komunikácie, z čoho vyplýva explicitne jasný predpoklad prezentovania našej krajiny na tej najvyššej úrovni. Disponuje vynikajúcimi schopnosťami písania, reči, cudzieho jazyka, medzinárodných skúseností, ale aj skúsenosti v oblasti medziľudských vzťahov.

SkryťVypnúť reklamu

Je profesionál v oblasti porozumení zložitých politických prvkov, ktoré sa vzťahujú aj na Slovákov v zahraničí. Objektívnosť Martina Klusa je explicitná a to je jeden z veľmi dôležitých bodov v rozhodovaní o kľúčových situáciách. Na záver už len pripomeniem, že medzinárodné vzťahy nám zaručujú mier. Potrebujeme experta a špecialistu, ktorý bude riadiť MZV. Martin Klus je bez pochýb najlepší kandidát na zastávanie tohto postu.

Matej Galo

Matej Galo

Bloger 
  • Počet článkov:  18
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Zameranie: medzinárodné obchodné právohttps://www.matejgalo.sk/ Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu