Otravné číslo 0232776800

Prieskumných agentúr je na Slovensku celkom dosť. Väčšinou som im slušne (áno, naozaj slušne) vysvetlil, že sa im nemôžem venovať v horizonte najbližších niekoľko rokov. Všetky to pochopili a viac sa neozvali. Až na jednu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Aby som to na začiatok uviedol na pravú mieru, táto agentúra vyvoláva mojej manželke. Konkrétne sa jedná o číslo 0232776800. Odporúčam okamžite a bezodkladne dať do mobilného blacklistu. Ušetríte si kopec nervov, najmä večer. K tomu sa však dostaneme. Manželka žiaľ, túto možnosť nemá (mobil tak starý, že by ani appku už nezvládol).

Moja manželka reálne nemá čas zdvíhať telefón počas pracovnej doby. Keď pred pár mesiacmi prišla domov, ukázala mi zoznam neprijatých hovorov. Vyššie uvedené číslo jej nevolalo raz, ale hneď niekoľko krát. Pre istotu som si číslo vygooglil a zistil som, že patrí nejakej prieskumnej agentúre. Neskôr som zistil, že by mali údajne sídliť v Poprade a údajne robili aj prieskum pre jedného nemenovaného telekomunikačného operátora. O niekoľko dní neskôr volali opäť. To už však bola doma, telefón som teda zdvihol ja a osobe na druhej strane virtuálneho drôtu som vysetlil, že na nich nemáme čas a nech si dajú k manželkinmu číslu poznámku "Nevolať." Očakával som, že moja štandardná požiadavka (ktorá pravdepodobne fungovala, keďže mi už potom nikto nikdy nevolal) bude vyriešená. Nestalo sa.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

O nejaký čas volali manželke opäť. Presný čas si nepamätám, mohlo však byť po 18:00. Rozhodol som sa skúsiť inú taktiku. Po zdvihnutí mi pani začala opäť niečo vysvetlovať ohľadom prieskumu, načo som jej (neslušne) skočil do reči a snažil sa jej po anglicky vysvetliť, že jej nerozumiem a či so mnou môže rozprávať po anglicky. Pani sa mi (po slovensky) ospravedlnila, popriala príjemný zvyšok večera a zložila. Fajn, dá tam poznámku, že číslo má cudzinec, takže hádam už prestanú otravovať.

Ale neprestali. Opäť začali vyvolávať. Naučil som sa teda frázu. "Prepáčte, ale nerozumiem, hovoríte v jazyku XY?" asi v 7 reálnych a jedného fiktívneho jazyka, aby pochopili, že pri volaní na manželkino číslo nebudú počuť jazyk z rodnej hrudy. 

SkryťVypnúť reklamu

Vyššie som spomínal, že pokiaľ si číslo zablokujete, ušetríte si večer nervy. Prečo? Pretože keď včera opäť volali, najskôr to bolo o 20:00 (čo sme nezdvihli) a potom o 20:30. Nie, to nie je preklep. Táto agentúra reálne otravuje ľudí v takýto čas. Podľa môjho názoru je to vyslovené neetické už len kvôli tomu, že človek po celom dni v práci nemá chuť riešiť takého somariny, Navyše ľudia, čo majú malé deti sú určite nadšení, keď pri ich pri uspávaní niekto takto otravuje.

Ale by som sa vrátil k včerajšej situácii. Opäť som to zdvihol, naladil sa na jeden z cudzích jazykov a opäť som skákal (neslušne) do reči vysvetlujúc, že neviem o čom teta toči, pretože jej nerozumiem. Teta si však stále išla svoje jak mlynček na mak a po mojej piatej odrhovačke (človek si pripadá ako pokazený gramofón) mi oznámila, že mi teda zavolá zajtra..... naštastie nevolali (v čase písania tohto blogu je však "len" 18:15, takže je stále slušná šanca, že sa ozvú).

SkryťVypnúť reklamu

Takže. Číslo si dať do blacklistu, nedvíhať a už vôbec nevolať späť. Toto číslo otravuje dosť ľudí, nielen nás. Takže vám prajem, aby ste sa nikdy nedostali do spárov ich zoznamu.

Matej Kučera

Matej Kučera

Bloger 
  • Počet článkov:  28
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Normálny človek Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu