Prežitie v chotári. Pavol Satko

Dúfam že nadpisom neurazím autora blogu :-). Píše o pár zážitkoch z detstva a musím povedať, že ja také niečo milujem. S úžasom počúvam otca, keď rozpráva o svojom detstve. Ako chodili pásť dobytok a čo všetko pri tom navyvádzali. Potom ma jemne pichne pri srdiečku a pomyslím si, čo budem rozprávať ja svojím deťom?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (13)

Mám 2O rokov. Síce som dedinský chlapec, ale dobytok viac vidím na obrázkoch ako naživo. Moje detské zážitky sa obmedzujú na MacGyvera a Xenu. Potom na Lemings a Transport Tycoon Deluxe (mimochodom podľa mňa sú najlepšie PC hry na svete :-) ).
Pán Satko úprimne, neskutočne vám závidím. Moje a Vaše detstvo sa snáď ani nedá porovnávať. Bezstarostné naháňanie sa po lúkach s rovesníkmi sa dnes nahradzuje airsoftovými akciami a opijášskymi stanovačkami. Je mi z toho na plač. 
Chcel by som sa narodiť o 50 rokov skôr. Verte mi že rozprávanie zážitkov svojím deťom o tom, ako som chodil pásť kravy, aký som bol nadšený z nového traktora a týždeň som v ňom spával... by som veľmi rád vymenil za všetku tú modernú techniku sveta. 

Ale bohužiaľ to tak nie je a tak sa pýtam: „Čo budem rozprávať svojím deťom o svojom detstve? Budú mať oni čo rozprávať o svojom, svojím deťom?“

Matej Matuška

Matej Matuška

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som človek ktorého zaujíma všetko a nič. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu