List predsedovi

Na úvod môjho listu ťa chcem srdečne pozdraviť a moji krajania tiež. Na oplátku pozdrav od nás Majku, Kaliho, Baštiho, Mariana a aj Antonia.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)

K tým posledným dvom sa neviem dovolať, keď budeš v najbližšej dobe s nimi, v čo pevne dúfam, tak ich pozdrav tiež.

Poslednú dobu ti nejde veľmi karta, ale musíš vydržať. Veď aj v minulosti sa s tebou život nezahrával. Dobre si pamätám, ako si chcel byť generálny prokurátor, ale vraj si nemal dostatočný vek a ten cigáň Dzurinda nechcel kvôli tebe zmeniť hlúpy zákon. Ešte ani ta boľševická banda ťa nepodržala, a preto si založil vlastnú stranu – najúspešnejší projekt v dejinách. Bol to skvelý nápad, lebo hneď sa z teba stal predseda. Po rokoch som bol presvedčený, že to dotiahneš na prezidenta, ale kto mohol vedieť, že Scientolog ťa porazí. Na druhej strane, čo je to za funkcia ten prezident, veď ako si sám povedal, podáva ruky a kontroluje uniformy čestnej stráži. Nemáš čo ľutovať, hoci Majka by bola pekná prvá dáma, ale vlastne ona už asi nie je, či ? Keď som sa dozvedel, že kandiduješ za sudcu ústavného súdu, čo za sudcu, za samotného predsedu, hneď mi srdce pookrialo. Dal by si tým gaunerom poľnohospodárskym čo štrajkujú v Bratislave, alebo tým prostitútkam novinárskym čo stále do teba rýpu. Koľko neprávosti by si dal na pravú mieru a dopočul som sa , že aj tvojho bývalého suseda zavreli, to už si tu každý robí čo chce ? Nakoniec sa dozviem, že ti chýbala prax, alebo niečo podobné. To už si fakt nevedia, čo na teba vymyslieť ? Ale ver mi, že za tým všetkým tentoraz nie je Radičová, ale ten maďarón! Hada si si vychoval na hrudi a tak za tvoju ústretovosť a dobrotu nebudeš predseda súdu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Po tom všetkom mi napadlo, že nemal by si márniť svoju energiu na takéto smiešne funkcie. Nemusíš so mnou súhlasiť, ale porozmýšľaj o mojom nápade. Mal by si sa zasadiť svojou celou osobnosťou za založenie Úradu predsedu všetkých predsedov. Bol by si najvyšší predseda, bol by si nad premiérom, prezidentom aj nad tým kapitáňom. Mal by si titul Náčelník. Tento titul totiž najlepšie vystihuje našu mentalitu, hoci sme národ a mame vlastný štát, lebo čechúrov sme sa dávno zbavili, predsa sa stále chováme ako kmeň. Aby som ti vysvetlil, o čom píšem a ako to funguje, uvediem malý príklad. Občan, nazvem ho napríklad Lacko, potrebuje vybaviť splátkový kalendár za omeškané platby v sociálnej poisťovni, zdravotnej poisťovni, daňovom úrade... Keby Lacko žil v normálnom štáte a patril by do normálnej spoločnosti, tak by navštívil príslušný úrad a s kompetentným úradníkom by danú vec vyriešil. Lacko, ale patri ku kmeňu a tak najprv zavolá najlepšiemu kamarátovi a poprosí ho, či náhodou nepozná niekoho v sociálnej poisťovní, zdravotnej poisťovni, daňovom úrade... najlepší kamarát pozná iba niekoho na daňovom úrade a tak zavolá svojmu najlepšiemu kamarátovi, či náhodou nepozná niekoho v sociálnej poisťovni a zdravotnej poisťovni... a tak to postupne ide ďalej, až je do problému zapojený dostatočný počet členov kmeňa, aby sa nakoniec usúdilo, že Lacko je „náš človek“, čo znamená, že patrí k vládnucej kaste a dlhy mu budú zmazané na úkor obyčajných členov kmeňa. Toľko teória kmeňového spoločenstva, ktorá je ti určite známa a blízka.

SkryťVypnúť reklamu

Očakávam, že na najbližšej tvojej tlačovke oznámiš zriadenie UPP – Úrad predsedu všetkých predsedov a ako jediný kandidát sa ho aj s okamžitou platnosťou ujmeš. A tak, ako správny kmeň budeme mať konečne toho správneho na správnom mieste. Predsedu všetkých predsedov a náčelníka Veľká Hranatá Hlava.

Jozef Mathia

Jozef Mathia

Bloger 
  • Počet článkov:  31
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nie som finalista Vyvolených, nemám politickú minulosť, nemám milenky z radov televíznych moderatoriek, nezomieram na rakovinu... vediem obyčajný život, ale sem tam niečo napíšem... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu