Sodoma Korona

Pred dvoma rokmi sa Slovensko zastavilo, aby sa pozrelo do zrkadla a pochopilo. Museli zomrieť dvaja nevinní ľudia, aby nastavili zrkadlo spoločnosti. Pred pár mesiacmi sa zastavil celý svet, aby pochopil...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Naša spoločnosť to pochopila a ukázala svoju vôľu vo voľbách. Vyhnala spupných, arogantných, nadutých papalášov, ktorí nás mali za lúzu a hlupákov. Lebo volič je podľa nich obyčajný hlupák a netuší o čo vlastne ide.

Slovensko sa zastavilo, aby urobilo krok správnym smerom. Musíme pritom bohužiaľ oplakávať aj nevinné obete, lebo dejiny vždy počítajú s mŕtvymi hrdinami, je to nevyhnutná cena. V našliapnutej ceste do pekla sme už nemohli ísť ďalej. Ešte pred pár mesiacmi ani najväčší optimista neveril, že zlo sa bude už iba neškodne, naduto, opuchnuto a s krvavými očami mračiť do kamier, že jeho verní budú postupne dýchať stuchnutý vzduch mrazivých ciel a, že spravodlivosť vylezie z mauzólea súdu a posadí sa na lavicu sudcu. Náhody neexistujú. To je nádej pre Slovensko.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pred pár mesiacmi sa vynoril vírus, aby zastavil svet, aby nás prinútil pozrieť sa do seba a aj okolo seba. Postihuje nás a bohužiaľ aj zabíja, ale zároveň nám otvára naše kontaminované srdcia. V samote, v smútku a pokore zisťujeme čo je podstatné a čo malicherné. Bez možnosti objatia a blízkosti našich milovaných zisťujeme ich cenu. Odrazu nachádzame čas a spomenieme si, že máme aj rodičov ktorí nám dali život a bolo by dobre byť teraz s nimi. Dávno sme ich vymenili za nákupné centrá, ktoré nám akosi prestali chýbať a odrazu sa ich bojíme. Ostávame doma a pokúšame sa otvoriť svoje srdcia a súcitiť so slabými a ohrozenými. Zisťujeme, že okolo nás existuje aj príroda, ktorú tak snaživo devastujeme. Lesy, ktoré rúbeme a stromy, ktoré meníme na popísané obrázky s číslicami. Rieky, riečky a potoky z ktorých sa už dávno nedá piť. Hory, ktoré sme starostlivo zmenili na parkoviská, sídliská apartmánov a hotelov. Náhody neexistujú a ani toto nie je náhoda.

SkryťVypnúť reklamu

Teraz všetci čakáme na zázračnú vakcínu, ktorá nás razom vylieči a vráti všetko späť do starých koľají. Naša Zem, ktorá nás živí, čaká už dlho na vakcínu, ktorá by zastavila jej devastáciu. Čaká tíško desaťročia a trpí našu svojvôľu a z času na čas sa nám pripomenie, ale my sme hluchí, slepí a nepoučiteľní. Čo sa ešte musí stať, aby sme sa poučili?

Jozef Mathia

Jozef Mathia

Bloger 
  • Počet článkov:  31
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nie som finalista Vyvolených, nemám politickú minulosť, nemám milenky z radov televíznych moderatoriek, nezomieram na rakovinu... vediem obyčajný život, ale sem tam niečo napíšem... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu