Konflikty

Myslím, že ich zažívame každý. Nedá sa im úplne vyhnúť. No na druhú stranu môžu mať tvorivý charakter.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ako?

Pri konflikte dochádza k uvoľneniu nahromadenej energie. K vyjadreniu autentických pocitov. Človek sa môže dozvedieť o druhom veľa. Jeho skutočné pocity, úmysly, postoje, ktoré by za normálnych okolností nepovedal, preťože sa hanbí alebo ich skrýva.

Má vôbec zmysel sa s takýmto človekom baviť?

Áno, za určitých okolností áno. No, z osobnej skúsenosti viem, že hádka je vačšinou hra pozornosti. Druhý človek sa snaží upútať vašu pozornosť a zobrať Vám energiu, ktorá mu chýba. Doslova baží po nej, miluje hádky, je to jeho denná dávka "radosti".

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nemusíte sa s takýmto človekom rozprávať. To že mu prestanete venovť pozornosť ho pravdepodobne ešte viac nasere. No, nie ste spasiteľ sveta, v prvom rade potrebujete zachrániť seba.

A teraz k tej tvorivej časti. 

Ja osobne nemám rád hádky, ale sú situácie kedy sa im nevyhnem. Je mi ľúto, že sme si s dotyčným nevyrozprávali predtým veci, ktoré nás trápili a zašlo to až k hádke. Pohádame sa. Ja som nahnevaný a poviem, čo cítim ale aj on. Sme si fifty- fifty.

Potom už máme jasno. Vypustili sme ventil a démoni vyšli von. Nápor emocií ustane, atmosféra sa ukľudní a už diskutujeme v pohode. Povieme si veci na rovinu. Častokrát sa na sebe smejem ako veci v skutočnosti sú. Boli to len moje domnienky, ktoré sú predmetom hádky.

SkryťVypnúť reklamu

Tento článok nemá význam niekomu niečo radiť. Píšem len svoju osobnú skúsenosť a ak niekoho inšpiruje budem len rád...

Matúš Kollárik

Matúš Kollárik

Bloger 
  • Počet článkov:  22
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Čo o mne napísať? Som obyčajný človek, ktorý túži byť vnútorne slobodný. Píšem, hrám, premýšľam, robím blbosti, rád sa smejem a sem-tam na mňa padne aj hustý oblak melanchólie. Zoznam autorových rubrík:  Cesta uzdraveniaUnbásneNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu