Imidž vs. realita

Písmo: A- | A+

Dneska mi môj klient pri rozhovore cestou z tréningu povedal jednu vec, ktorá mi vnukla nápad na ďalší článok. Povedal mi, že môj systém tréningov mu vyhovuje, pretože s ním nerobím veci, ktoré len vyzerajú cool, ale cvičíme to, čo naozaj potrebuje, nech to vyzerá hocijako smiešne alebo trápne.

Často sa môžeme stretnúť s tým, že klient chce zdvíhať veľké váhy, vyzerať drsne, hádzať váhy o zem, ručať, aby všetci videli, ako maká a pod. Nejde mu ani tak o zvyšovanie výkonnosti, zlepšovanie zdravia atď., ako skôr o spoločenský status. Že sa môže pochváliť súkromným trénerom, ako tvrdo na sebe pracuje, koľko za toho trénera platí a podobne. Preto predsa na tréningu nemôže robiť stále dookola iba drepy bez záťaže, pomalé a precízne a triasť sa pri tom. To jeho egu nesedí. Ale zdvihnúť zo zeme 140 kíl, s tým sa pochváliť môže. Ľudia robia veľa vecí „len aby to vyzeralo“, ale cvičiť týmto spôsobom, môže byť dosť nebezpečné.

Čo je však ešte horšie, ako takýto „športovci“, keď sa tréner začne prispôsobovať tomuto trendu zákazníkov. Tréner je ten, ktorý by mal vedieť čo a hlavne prečo má jeho klient cvičiť. Tak nerobte s nimi to, čo chcú, prípadne si myslíte, že chcú. Robte to, čo by mali robiť, robte to, čo potrebujú. Je možné, že ich nebudete mať toľko, ale uvidíte že vydržia a zotrvajú, lebo naozaj budú vidieť pokroky a benefity toho, čo naozaj znamená hýbať sa lepšie a byť zdravší. A tí, čo nezotrvajú, majú iné ciele, aké by mal sledovať každý zdravo uvažujúci tréner.

Áno, je to vaša práca. Ale cieľom nie sú peniaze, ale výsledky. A keď budú výsledky, peniaze prídu aj samé.

Skryť Zatvoriť reklamu