Je prirodzené odmietnuť bývať v blízkosti vojenského letiska.

Písmo: A- | A+

Výsledkom nemohúcnosti a rezignácie obyvateľov v okolí letiska Sliač sú aj štarty a pristávania vojenských stíhačiek presne uprostred najväčšej hospodársko-sídelnej aglomerácie stredného Slovenska.

Logickým výsledkom umiestnenia vojenského letiska do blízkosti obývaných zón je protest a následné poníženie a beznádej. Ľudia zvyčajne končia v zablokovaní si témy a tiež v nezáujme o veci verejné vôbec. A presne toto sa už 50 rokov deje okolo vojenského letiska Sliač. 

Mnohí radšej nájdu schopnosť adaptovať sa a spolupodieľať na moci mocných. Je predsa len ľahšie súhlasiť ako si priznať prinútenie, nehovoriac o praktických výhodách. Potom nie je problém ani vytvoriť funklub vojenského letectva s celonárodnou i medzinárodnou účasťou.

Tak veľmi žiadaná odbornejšia debata k tejto téme neexistuje. Dokonca aj nájdenie fotografie, ktorá by dokumentovala blízkosť letiska od Zvolena a Banskej Bystrice je problémom. 

Odbornú debatu si však musí vyžiadať širšia verejnosť a práve preto ponúkam možnosť pripojiť sa k petícii za presunutie pripravovaného vojenského letiska na iné miesto a využívanie letiska Sliač na rozvíjanie upadajúceho regiónu. 

Bez potrebných rozvojových zdrojov, materiálnych ale predovšetkým ľudských, zostane tzv. ťažiskový priestor mestského regiónu Banská Bystrica – Sliač – Zvolen len vojenským centrom s bábkovou správou.

Petícia: https://www.peticie.com/peticia_za_zastavenie_planovanej_rekontrukcie_letiska_slia_na_vojenske_uely_a_za_jeho_vyuivanie_na_civilne_a_nakladne_lety

Skryť Zatvoriť reklamu