Drobná záhrada v kufri v nostalgickej nálade…

Prečo práve záhrada v kufri? Lebo staré kufre už aj tak nepoužívame. Vytvoriť si v nich mini záhradu je dobrý nápad, keďže sú veľmi dlhotrvajúce.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Na tento účel niky nepoužívam kufre s textilnými časťami, lebo ich čistenie je problematickejšie. Po kontakte s pôdou alebo vlhkosťou bude veľmi škaredý… Tento kufor som dostala dávnejšie, ale bol veľmi odretý a myslela som si, že už je nepoužívateľný. Keď som videla antikovú pastu od Pentart, hneď mi napadol že by som ju mohla vyskúšať na tomto kufri.

Obrázok blogu

Zdroj obrázku: zahradavil.eu

Taký bol východiskový stav:

Obrázok blogu

Najprv som otrela kufor 2x s hnedou akrylovou farbou, potom metalové časti so zlatou antikovou pastou. Po skončení s vonkajšou časťou som si vytvorila aj vnútornú.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Najprv prečistila som a vytvorila som bázu na príklope. Nalepila som na neho krásny ryžový papier s motívom hortenzie. Viac menej som urovnala okraje a na dolnú časť som dala pastu umelého machu...

Dolnú časť som dobre podšila s fóliou. Fóliu som pre istotu (aby sa nemohla pohnúť) aj nalepila.

Obrázok blogu
Obrázok blogu

Kufor je hotový! Vlastne iba takmer. Keďže horná časť sa neotvorila v takom uhle, ako som si to predstavovala ja, vytvorila som aj dve “džriaky“. Držiaky sú vlastne 2 pripináčiky, ktorých drží jeden starý náhrdelník a tým pádom kufor sa neotvorí. Náhrdelník bol už pobelaný a pripináčiky boli biele, ale antiková pasta mi opäť pomohla :-)

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

Do dolnej časti kufra som vysypala pár centimetrovú vrstvu drobných kamienkov, na nich fóliu s drobnými dierkami, aby prepustil vodu ale vrstvu substrátu už nie. Nasadila som kvety:

  • Schefflera arboricola 'Janine'- Šeflera stromovitá ‘Janine’,

  • Hypoestes phyllostachya - hypoestes listokoloskový,

  • brečtan popínavý, a

  • Soleirolia soleirolii - Detské slzy.

Premerala som dĺžku chodníka, vystrihla som jej formu z igelitky a nalepila som naň drobné kamienky s lepidlom na mozaiku a kameni. Do medzier som dala sušeného machu (zafixovala som s lepidlom). Na koniec cestičky som nalepila dvere vyrobené zo živice.

Obrázok blogu

Pôvodný plán bol, že na hornú časť kufra dám pár okien, ale chcela som aby kompozícia bola ešte zelenejšia a preto nasadila som aj tam jedného stromu. Nalepila som pohon nášho orgovánu - na končeky som nalepila mach, aby boli ešte zelenejšie. Na substrát som dala sušeného machu. Tento mach sa veľmi podobá na trávu (v skutočnej záhrade), a tak vytvára dojem ozajstnej záhrady.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

Samozrejme nemohli chýbať ani čarovné doplnky… Rozhodovala som sa tak, že vedľa cestičky dám plot, ktorý bude vyformovaný presne ako cestička a ktorý bude mať dlhé “ihly, ” aby bol zafixovaný v záhrade aby sa nepohla pri závlahe postrekom. Ale umiestnila som aj jednu vílu s motýľom a jednu spiacu vílu tiež. Tie nemajú ihly na zafixovanie, a preto som nalepila 1-1 skrutku so sekundovým lepidlom na ich zápästie, a zapichla som ich do záhrady - tak sa nepohnú/nevypadávajú.

Bernadett Menczel-Bacsó

Bernadett Menczel-Bacsó

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som záhradná inžinierka, milujem záhrady a záhradníčenie. Mám dve malé deti, s ktorými rada vymýšľam nové minizáhradky. Máme aj svoju vlastnú záhradu víl. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu