Láska zadarmo?

Písmo: A- | A+

Muž a žena. On ju nežne drží za ruku a šepká jej niečo do pravého ucha. Ona sa zľahka zasmeje a položí svoju hlavu na jeho rameno. On ju láskavo obíjime a hladí ju po útlom ramene. Ona sa k nemu pritisne ešte tuhšie a spoločne hľadia na západ slnka. Jedno telo, jedna duša. Sentimentálny obraz.

A teraz inak. Muž a žena. On. Potmavší mladík, ktorý nedávno dokončil strednú. Pracuje na pláži za barom. Jeho snom je kúpiť si skúter. A možno aj auto. Každý večer po práci ráta peniaze. Časť z nich ukladá mesiac čo mesiac do banky. Býva s rodičmi. Nad posteľou nalepený plagát s vysnívaným skútrom.

Ona. Žena v rokoch. Na svoj vek celkom zachovalá. Blondína, ktorá si toto leto naplánovala dovolenku. Lebo studeného vetra a daždivého počasia v severnej Európe má už dosť. Úspešná kariéra. Sama. Doma sa neteší veľkému obdivu zo strany mužského pohlavia. 

Sedia vedľa seba. On má ruku položenú na jej ramene. Ona nemôže z neho spustiť zrak. Doslova hltá každé jeho slovo. On, opantaný vidinou nového skútra, ale možno i nového života niekde v Európe, vyznáva jej lásku rekordným tempom. Ona sa už vidí v záhrade plnej červených kvetov, ako na kolenách hojdá rozkošné dieťa. Plod ich lásky. Skutočnej lásky?

Kto tu platí za lásku? Mladík, ktorý kladie svoju mladosť do rúk staršej ženy? Alebo žena, ktorá si peniazmi kupuje chlapcove sny? Sú si toho obaja vedomí? Kto zaplatí viac?

Na druhej strane to možno robia cielene. Hľadali východisko zo svojej situácie. A našli ho. Uspokojili svoje potreby a život ide ďalej. S láskou či bez nej.

Alebo sa jedná o sexturizmus? Platená forma fyzického uspokojenia. Aj takého "vzťahy" sa možno približijú láske.

Ide teda o dôsledok rýchlo rozvíjajúceho sa turizmu? Je to výsledok vplyvu západnej kultúry? Obraz skazenej spoločnosti? Zavrhnutie tradície a výchovy? Spôsob, ako dôstojne žiť a splniť si sny? Alebo je to skutočná láska? Láska zadarmo?

Skryť Zatvoriť reklamu