Život je jedna veľká horská dráha- úryvok č.1

najbližšie dni si budete môcť prečítať úryvky z môjho rozpísaného románu...budem rada, ak si prečítam názory a reakcie Vás ostatných, pretože mi môžu pomôcť pri jeho dokončievaní

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

Zobudila som sa na to, že ma niekto pomykal za plece. Unavené oči sa mi podarilo kúsok pootvoriť a zbadali ocina s mamou. Stáli predo mnou a usmievali sa. No cítila som, že niekto má ruku na mojom bruchu. ,,Však za mnou leží. Och nie. Boris.´´ Včera sme sa najedli, vypili víno a doľahla na nás únava. ,,Viem, že som sa o neho oprela, a potom...asi sme zaspali. Júj, ako to teraz vysvetlím rodičom. ´´ Prikrytí dekou s malými vankúšikmi pod hlavami. Opatrne som preložila jeho ruku z môjho tela na posteľ a vstala som. Prikryla ho a vyšla spolu s rodičmi z izby. V kuchyni za stolom sedel Tomáš a práve jedol raňajky. Pohľadom som ho takmer preklínala.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

- Ja vám to vysvetlím. Ono to nie je tak, ako to vyzerá. Jednak som nečakala, že prídete a...(- zakoktala som sa)

- Eliška, nič ti nevyčítame. Máš predsa 21 rokov a vlastný rozum. Len sme ostali prekvapení, že máš priateľa. (- obaja na mňa pozerali)

- Tomáš a ty sa nesmej, lebo sa zadrhneš s tými raňajkami. Nezdá sa ti? (- adresovala som mu výčitku)

- Sestrička, klídek. Pozri, ešte to mohlo dopadnúť aj horšie. Vieš koľkí rodičia prichytia svoje deti aj v trápnejších okamihoch? (- smial sa)

- Blbec. (- hodila som po ňom utierku)

- Ale no, nehádajte sa. Nič sa nestalo, len nám povedz, kto to je? (- mama si sadla k stolu)

Skryť Vypnúť reklamu

Kým som im hovorila o Borisovi, môj brat len sedel a počúval. Bolo mi zvláštne, že nič nekomentuje a neskáče mi do reči. Rodičom som povedala celú pravdu. Aby vedeli, že je to presne ten chalan, o ktorom som im už dávno hovorila.

- Pozri, nie sme tu preto, aby sme ti niečo zakazovali alebo ťa kritizovali. Len buď opatrná, dobre? (- upozornil ma ocino)

- Ďakujem, ocko. Nebojte sa, dám si pozor a viem, že Borisko ma už nesklame. Cítim to. (- objala som ho)

Medzitým som počula, že Boris vstal a vyšiel na balkón. Vošla som za ním do obývačky a pobozkala ho. Obaja sme sa na seba pozreli a začali sa smiať. Stáli sme tam ako dvaja puberťáci, ktorí urobili niečo zlé a boli prichytení pri čine. Pošepkala som, že naši už o všetkom vedia a bolo by vhodné, keby som im ho predstavila.

Michaela Urban

Michaela Urban

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som 21-ročná baba, ktorá študuje na vysokej škole učiteľstvo slovenského jazyka a literatúry a etickej výchovy. Veľmi rada keciam, píšem, počúvam hudbu a trávim čas s priateľmi.Okrem toho pracujem ako redaktorka pre športový portál a jednou z mojich vášní je futbal:) ale len z pozície diváka:) to by bolo v skratke asi tak všetko Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu