Halló,..tu si?

Písmo: A- | A+

Halló, človek.. tu si? Kde sa momentálne nachádzaš? Kde sa nachádza tvoja myseľ, duša? Na akom mieste? Čo tak urputne trhá kúsky tvojho sveta alebo kde je tvoj prameň odpočinku? Si skutočne tu, na tomto mieste alebo niekde inde?

Myseľ je neskutočná vec. Dokáže preniesť z miesta na miesto, je dokonalým strojom času. Spomína na veci minulé a usilovne číha po tom najdokonalejšom obraze budúcna.

Nezdá sa ti však, že príliš veľa času trávi niekde vo vzduchoprázdne týchto dimenzionálnych svetov?!Čas uteká a ty premýšľaš. Ako čo bolo, prečo, ako by to mohlo byť lepšie, ako ďalej, čo ďalej, aké kroky podniknúť. Veľa otázok. Veľmi veľa. Pozri sa na ne z výšky, rozprestri krídla a dívaj sa. Sú také malé, takmer bezvýznamné. Cítiš slobodu. Nechaj sa na chvíľu unášať chvíľou. Chvíľou beztiažového stavu. Je predsa taká vzácna.

Áno, práve táto chvíľa je vzácna. Táto sa počíta.Nie tá čo bola, ani tá čo bude. Jedine táto je tu. Vychutnaj si ju.

Som mladý človek a asi nikdy by som nebrala život tak ako teraz, keby že nevidím ľudí žiť a zomierať. Koľko múdrosti sa v človeku nazbiera počas života a predsa na konci už nie je síl. Koľko ľútosti nad tým čo človek nebol schopný urobiť kvôli strachu, alebo prípadne robil za vidinou lepšej budúcnosti. HODNOTY. Tie si človek uvedomí niekedy až príliš neskoro. Hodnotu času, ľudí a daných chvíľ. No. Myslím, že nepíšem nič, čo by každý nepoznal. 

Si tu teda? Alebo niekde inde?

Buď radšej tu, ako si. Precíť danú chvíľu, lebo znova bude už len súčasťou minulej dimenzie. Prišiel si sa tu na tento svet učiť. Učiť byť lepším a spraviť život druhým lepším. Všetko čo rozviruje tvoje myšlienky, či už je to vec minulá alebo budúca, nepatrí tu a teraz. To BOLO alebo MOŽNO len BUDE.

Nech neľutuješ, že si ju stratil. Nech si tu a teraz.

M.

Skryť Zatvoriť reklamu