Ako sme si zvolili Kotlebu. V Lendaku

Včera sme si pripomínali prvý slovenský transport Židov do vyhladzovacieho tábor. Z Popradu. Náš Lendak je len pár kilometrov od Popradu. Veľmi krásna príroda. Len občas veľmi ťažký život.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (21)

Pred niečo vyše týždňom u nás vyhral prvé kolo prezidentských volieb M. Kotleba (34,9%), tretí skončil Š. Harabin (12,4%). [1]

Nie, neverím že u nás v Lendaku žije 35% rasistov. Poznám mnoho Lendačanov a viem že sú to skôr humanisti. Vážia si ťažkú prácu a ľudí ktorú ju vykonávajú. Čo osobne u nich vnímam (a nielen u nich ale všade kade chodím) je znechutenie.

Znechutenie z neustálych správ o rozkrádaniach, ktoré ich utvrdzujú v tom, že poctivou prácou prídu akurát tak k nízkemu dôchodku (pričom mnoho ľudí úprimne verí že sa ho nedožije).

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Znechutenie z toho, že euro dotácie idú len „našim ľuďom“ a na úplatky a obyčajný človek nevidí žiadny prínos.

Znechutenie z toho, že politici dlhodobo neriešia integráciu (vnímajme to ako veľký problém – majorita sa cíti, paradoxne, odstrkovaná).

Znechutenie z toho, že polovicu výplaty dajú ľudia štátu a ten – keď je potrebné – sa o nich nevie postarať a musia sa znova starať sami o seba.

Znechutenie z toho, že u politikov nevidia žiadne riešenia. Majú pocit, že tí riešia len svoje kšefty.

Nebojím sa, tí ľudia si myslím nie sú rasisti. Bojím sa, že tí ľudia ale nevidia iné východisko zo súčasnej situácie ako radikálne niečo zmeniť. Neodsudzujme ich za to, nenadávajme si do rasistov a podobne. Skúsme sa pochopiť a poďme urobiť niečo spolu pre všetkých. Pre začiatok si prestaňme nadávať.

SkryťVypnúť reklamu
Lendak
Lendak (zdroj: Banas)

 

[1]https://volby.sme.sk/prezidentske-volby/2019/vysledky/presovsky-kraj/kezmarok/lendak

Michal Gallik

Michal Gallik

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Občas píšem. Niekedy viac, niekedy menej. Moje témy sú rôzne. Je to blog - a teda moje názory. Zaujíma ma politika, ekonomika, ekonómia, život ľudí. preto toto sú nosné témy. Blog nemá snahu riešiť témy, len ich rozvinúť a pridať k nim môj pohľad.Vo voľbách do NRSR 2020 kandidujem na kandidátke SaS.Člen iniciatívy KAPA12.http://kapa12.sk/web: www.michalgallik.sk/insta: https://www.instagram.com/gallik1/fb: https://www.facebook.com/MichalGallikPSK/twitter: https://twitter.com/gallik1 Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu