Grenoble

Moje blúdenie po francúzskych mestách pokračovalo v Grenobli. Aby som mal mesto v malíčku a z prvej ruky zavolal som môjmu francúzskemu kamarátovi, ktorý pochádza z tohto olympijského mesta.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)
Obrázok blogu

Mesto leží pod alpami na sútoku riek DRAC a tú druhú si nepamatám lebo na draka nemala. Prehliadku mesta som začal najväčšou dominantou a to pevnosťou Bastilla, ku ktorej vedie lanovka. Tá patrí k najstarším v Európe, teda jej predchodkyňa (viď. obrázky).  

Lanovka1
Lanovka1 

 

Lanovka2
Lanovka2 

 

view3
view3 

 

view2
view2 

Keď sme vystúpili hore ovalil nás studený vietor, ako keby v meste pod nami bola špeciálna mikroklíma, ktorá nás tu hore už nechráni. Pofotili sme výhľad vybrali si jeden protiľahlý kopec na neskoršiu lyžovačku a vybrali sa peši naspäť. Po ceste sme odbočili ku nejakým jaskyniam, ktoré podľa môjho francúzskeho sprievodcu slúžili vojakom ako úkryty a strielne.  

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
jaskyne
jaskyne 

Odtiaľ sme už bez zástavky zbehli do mesta, ktorého historické centrum je len o trochu väčšie ako bratislavské a preto sme ho prešli šup-šup. Potom už len bagety, croissanty a miestny život.

Michal Hruška

Michal Hruška

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Pracujem v IT, okrem toho hrám vodné pólo, cestujem, venujem sa rodine a sem tam ma niečo tak zasiahne, že o tom napíšem. Zoznam autorových rubrík:  TripsBeneluxFrancúzskoNázory

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu