Kamikadze splav s Plavčanom

Keďže sa už nejaký ten rôčik pohybujem vo vodách regionálneho školstva a tým pádom som zažil hneď niekoľko ministrov školstva, mám potrebu sa vyjadriť. Poslednú dobu to bola stolička, kde sa sediaci menili ako spodné prádlo.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Žiaľ minister, ktorý tam vysedáva teraz a ktorého bolo treba odvolať po prvom dni vo funkcií nie a nie odísť.

Ak vezmeme v úvahu, že minister by mal byť akási ikona rezortu, reprezentant ten náš presne vystihuje situáciu v rezorte školstva.

Nie je to nič osobné, tobôž to nemyslím ako výsmech, však ja tiež nepôsobím ako Aquabella, či sólista v opere, no reprezentant ministerstva školstva, ten rezort vlastne dehonestuje. Stačí si pozrieť reportáž, kde tento dlhoročný úradník na ministerstve školstva, resp. spolupáchateľ toho v akom stave sa školstvo nachádza, číta deťom rozprávku. To, že si pomýlil autora knihy a škriepil sa so slovenčinárkou sa dá pripísať tomu, že ako 57 ročný pán už pravdepodobne dlho nechodí na základnú školu, no tie úsmevné pohľady detí, či premáhanie sa nesmiať bolo rovnako komické ako to čítanie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ale to je niečo za čo vo veľkej miere nemôže a naozaj nie je v mojom záujme ho zosmiešňovať. Je to však preboha náš minister školstva! Viem, že je všetko možné, ale novorodencovi nemôžeme priznať starobný dôchodok!

Ruka v ruke s vystupovaním tohto pána idú aj jeho činy a to je vážne, prirovnal by som to k asistovanej samovražde školstva. 

Človek, ktorý sa zhadzuje už len tým, že nie je schopný zodpovedať novinárom na otázky, čo je jeho ako vraví Béla Bugár "psia povinnosť", preukazuje, že je nielen nekompetentný, ale aj to, že je žiaľ iba sluhom a figúrkou niekoho iného. 

Všetci dobre vieme, že školstvo potrebuje kompletnú reformu, od materskej škôlky po doktorandské štúdium, no všetci dobre vieme, že na čele s týmto pánom to nepôjde. Áno zateplenie telocviční, či zvýšenie platu učiteľov je pozitívne, ale smrdí to chemoterapiou ...Dáva nádej, málo rieši, a zabíja hlava - nehlava. No a k tomu pár mesiacov minister nespával, ohľadom písma :D

SkryťVypnúť reklamu

Čo sa týka prerozdelenia eurofondov, chcem sa zastať ministra Plavčana! On s tým nič nemá, možno podpísal pár papierov, ale ako figúrka na špagáte možno nejakého kapitána, možno veselého šoféra Jana, je v tom naozaj nevinne. Otázka, je či na rezorte ministerstva má byť nesvojprávny človek. Možno je pán Plavčan dobrák od kosti, možno naňho niečo majú, ešte z čias, keď pôsobil ako vysoký úradník na ministerstve. Kto to vie, nech povie :D

Týmto príspevkom, chcem tohto ignoranta, ktorý narozdiel od svojho predchodcu strká hlavu do piesku, tiež vyzvať nech veľmi dôsledne zváži možnosť odísť z ministerstva a venovať sa niečomu, čo mu pôjde lepšie. To čo predvádza je tragikomické a dehonestuje tým školstvo, resp. učiteľov, žiakov.

SkryťVypnúť reklamu

Či sú to eurofondy, kde si dovolím tvrdiť, že všetko bolo v súlade s pravidlami (nastavili ich tak, aby aj nemorálne bolo v súlade s predpismi), či je to jeho papierový paplón "Učiace sa Slovensko", či iné zúfalé výkriky tohto pána všetko je to nebezpečný splav až k bránam pekla.

splav
splav (zdroj: internet)

Stretol som sa v rámci aktivít môjho združenia možno aj so

sto riaditeľmi škôl a pri otázke čo si myslia, ako vidia prácu ministra Plavčana sa len mračili, smiali, či mávli rukou. 

Držme si palce, nech nastane zmena, školstvo to naozaj potrebuje. A Plavčanovi doprajme neobmedzenú neplatenú dovolenku. Len mám trošičku obavy, že pán predseda Danko, by tam nominoval opäť len niečo podobné. Však darmo, je len kapitán.

SkryťVypnúť reklamu

Tento príspevok sa ani len minimálne nesnažil byť odborný, nakoľko chcel byť podobný ministrovi Plavčanovi.

Michal Hybský

Michal Hybský

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som predseda OZ HARPÚNA, ktoré sa zaoberá netradičným riešením, tradičných problémov a ich následné zavedenie do praxe. Rovnako pôsobím ako poslanec mesta Zvolen, odborník na životné prostredie, či školstvo. Som priamy a hovorím to čo si myslím. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu