Ľudský svet

Ľudský svet, je naozaj zvláštne miesto. Nikto nevie, čo od Vás chce alebo očakáva. Sú vytvorené nezmyselné pravidlá, ktoré sa nedodržiavajú a opora ľudstva sa skladá z bodov, ktoré už nikto nevníma.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko problémov denne riešite? Koľko krát za deň sa cítite smutný, frustrovaný, nahnevaný, sklamaný alebo vystrašený? Koľko maličkostí náš malinký, uzučký, osobný priestor dokáže narušiť? 

Problémy vidíme vo všetkom. Naozaj vo všetkom. Od venčenia psíka až po vybavenie účtov za bývanie. Rozmýšľame nad nimi ráno v kúpeľni, v práci, s priateľmi, s rodinou, vo voľnom čase a samozrejme, pred spaním. často sa nám o tom všetkom dokonca sníva. 

A teraz sa zamyslite, koľko času venujete radostiam z krásy prírody. Koľko času venujeme vôni kvetov pod oknami. Ako dlho počúvame melódiu, ktorá nás donúti sa usmiať. Koľko krát za deň sa pozriete na seba do zrkadla, usmejete sa a ste šťastní za to, že ste a žijete?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Rada by som všetkým tým, ktorí nemajú na tieto veci čas, alebo o ne nejavia záujem pripomenula, že práve tieto momenty dávajú ľudskému svetu zmysel. 
Nemyslím si, že ak má vo Vašom živote miesto nejaký naozajstný problém, zabudnete na to. Nehovorím, že keď prežívate depresiu alebo stratu niekoho z rodiny, sa pozriete na kvietky v záhone a ste spokojní. Ale určite budete šťastnejší, ako keď vnímate len to zlé.
Mala som ťažké obdobie a sústredila som sa skôr na to "ťažké", ako na to "obdobie". A môžem Vám s istotou povedať, že keď som začala vnímať radosť môjho psíka z príchodu domov alebo stromy rozrastené po lese a slnko zapádajúce za horizont, mi bolo sto krát lepšie, než keď som vnímala len a len problémy kopiace sa na seba. 
Veľa ľudí chce byť statočných a problémy nepriznať. Ale nebuďte. Sme ľudské bytosti a potrebujeme oporu v inej osobe. Aspoň jedinej.
Nepotrebujeme veľa slov. Najčastejšie nám pomôže, ak niekto počúva. Ak sa milovaná osoba usmeje svojím krivým a svojským úsmevom. A ten nezameniteľný pocit, keď len sedíte s hlavami pri sebe, v tichosti skúmate svoje ruky či prostredie, v ktorom sedíte a viete, že viac ako tento okamih nepotrebujete. 

SkryťVypnúť reklamu

Nesnažím sa dať nikomu návod na jeho život alebo jeho problémy. Len sa snažím vysvetliť, že to čo potrebujete vo svojom živote nie je šťastie. To tam je vždy. Vy ho len potrebujete vidieť.
A to sa Vám nepodarí, ak si pred seba dáte veľkú kopu problémov a to krásne necháte až na neskôr. 

Dominika Michaličová

Dominika Michaličová

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som študentka strednej školy, ktorá by sa rada podelila o svoje myšlienky, príbehy a zážitky ktoré zažívam či s priateľmi, rodinou alebo osamote.Budem rada ak sa vyjadríte k mojim myšlienkam, zapísaných na týchto stranách. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu