To je také slovenské....

Písmo: A- | A+

Snáď nebudem trestne stíhaný, ak si vypožičiam slova ex moderátorky RTVS Kristíny Kormúthovej. Nie, nebojte sa, nebudem riešiť jej výroky na zlodeja odkvapu. Skôr by som to dal do súvislosti s vystúpením našich hokejistov.

Už je dobojované. Oficiálne sme skončili na 9. mieste. Myslím majstrovstvá sveta. Tohto roku sme mali ale aj olympiádu. Určite si to všetci pamätáte. Tie reči pred a reči po. Pred olympiádou sme počúvali, že máme dobré mužstvo a že môžeme pomýšľať aj na medailu. No ako sa ukázalo, nemýlili sa. Ozaj sme mohli len pomýšľať. 11. miesto bolo 2. najhoršie skóre na ZOH v histórii samostatnej reprezentácie. A kto bol vinný? No predsa tréner Vladko, lebo nezavolal Mirka. A prečo? Oficiálne nebol Mirko vo forme a tak by len zavadzal v Soči. Neoficiálne však bol dôvod prozaickejší. Kapitán Zdenko urobil Mirkovi kedysi veľké BOBO. A Mirko sa ofučal a postavil si hlavu, že Zdenko už nie kamarát, a teda sa už spolu nehrajú. No proste ako malé deti na piesočku. Až nato, že Mirko aj Zdenko už sú veľkí chlapci. A tak chudák tréner musel urobiť Sofiinu voľbu. A urobil. Lebo musel.

Po návrate z Ruska sa začali vyjadrovať k veci jedná strana, druhá strana, tretia strana, a aby sme boli kompletný, tak aj štvrtá, naša EURO strana. Ako svetové strany na kompase. Proste chaos. A pravda padala do bahna klamstiev hlbšie a hlbšie, až sa na ňu zabudlo. Veď sa v Malajzii stratilo lietadlo a Škrteľ podporil Fica a Kiska je úžerník a ešte toto a tamto.

Ibaže čas postúpil a prišli majstrovstvá sveta. A zase sme počúvali propagandu o národnom hokejovom tíme, stým, že kapitánom sa zas a opäť stal božský Mirko. A tí najväčší optimisti začali hľadať paralelu Rusko 2000 a Švédsko 2002. Veď znova nás vedia Mirko, veď znova máme skvelý tím. A výsledok. Nuž 9. miesto.

A čo bude po návrate? No bude sa analyzovať, riešiť a rozoberať naše „zlato“. Som zvedavý načo sa menežment teraz vyhovorí. Asi sme neboli dobre zohratí a naši sa nevideli na ľade. Asi hrajú so zavretými očami. Ešte tu máme obľúbené výhovorky ako zlá kvalita ľadu. Alebo rozhodcovia pískali proti nám. Tento argument mám rád. Predpokladám, že SZĽH zaplatí SIS, aby odhalila tajomné sprisahanie rozhodcov proti slovenským hokejistom. Potom tu máme tiež obľúbenú výhovorku o neprajnosti šťastia. Zdá sa, že sme pani Šťastenu asi nahnevali poriadne, len nik nevie kedy a prečo. Ale odvtedy chodí po štadiónoch a preklína naše hokejky.

Namiesto faktu, že slovenský hokej je akýsi Trabant medzi Lexusmi, zase krízu vyriešime odvolaním trénera. Nevadí, že zas budú hrať hráči, čo nevedia strieľať góly či poraziť povedzme Francúzsko, vinný je Vladko. Veď on vybral takých hráčov. Nevadí že lepší neboli k dispozícii, mal vybrať lepších. A nakoniec, sám povedal že končí z hokejom. Veď to je také slovenské.... trestať nevinných.

A čo povedia národu? Môžu skúsiť nevhodné pôsobenie Mesiaca na postavenie Saturnu, Venuše či Marsu. Alebo nevadí, veď 9. miesto je vlastne pekné a dobré miesto. A také majstrovstvá sú vlastne aj rok. Tak sa vlastne nič nedeje. Hlavne,že to národ zacvaká. Veď to je také krásne, také slovenské.

Skryť Zatvoriť reklamu