Pomýlený protest vs. pomýlená politická idiotéka ktorú tu trpíme všetci

Je zaujímavé, že sa protestuje proti niečomu čo predstavuje malú hrozbu pre Slovensko (jedna ku ... - si domyslite) v porovnaní s tým aká veľká je pre nás hrozba, ak budeme naďalej obklopení politickými mŕtvolami

Písmo: A- | A+
Diskusia  (16)

ktoré sa budú snažiť náš spoločenský život čo najviac a najdlhšie manažovať. Čo je viac zaujímavejšie, je fakt, že nikto neprotestoval proti tomu, prečo tu máme takýto sled nepríjemných situácií na prvom mieste. Je potreba sa pozrieť na toto celé z väčšej perspektívy – tak isto akoby sme chceli hodnotiť väčší obraz, musíme si najprv vytvoriť odstup od neho – a v tomto prípade veľmi odfláknutom obraze načarbanom zbrklo z bordelu, slamy a kaluží krvi.

Tým jadrom problému v ktorom sa ocitáme je v skratke amatérska politická reprezentácia ktorá nás obklopuje na všetkých úrovniach. Od tej našej domácej za ktorú si môžeme sami, až po tú v Bruseli. Kde sa situácia začala vytvárať? V tom že, EÚ si jednoducho nevie dať rady s ochranou jej južnej (a nielen?) hranice. Prečo si vedia Austrálčania, Američania (Mexické vlny sa už dávno prestali presídlovať na sever) ustrážiť pobrežie resp. územie pred hordami utečencov, ale my nie? Žeby to bolo o prioritarizácii toho, že každý rok 40 percent rozpočtu EÚ – presnejšie €58 miliárd ide na poľnohospodárstvo (a to už prešlo dramatickým znížením), ale agentúra Frontex ktorá má na starosti vonkajšiu hranicu EÚ hospodárila ešte v roku 2007 len so €40 miliónmi EUR ročne ? Dnes je síce rozpočet navýšený o polovicu, ale aj tak jediné na čo sa zmôžu je popis Frontexu z ich samotnej web stránky: 'border management' – a teda správa hraníc. Aké trefné. Nie stráženie, nie zabezpečenie a už vôbec nie bezpečnosť. Tu ide len o akýsi manažment hraníc...robenie si fotiek, kontrolovanie čísel a analýza štatistík. Ďakujeme pekne za takú 'robotu'...

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ďalšiu vec ktorú si treba ujasniť: tu nie sú problém migranti - migranti tu boli a aj budú. Jediné čo sa za posledných 200 rokov zmenilo je, že už neprichádzajú na otrokárskych lodiach, ale že riskujú vlastné životy aby sa dostali do 'raja', preto si treba uvedomiť, že tento status quo nebude možné zvrátiť ani dnes, ani zajtra a ani vtedy keď si to nejaká pracovná skupina s XY 'manažérmi' zaumieni dať do zadania vyriešiť problém do roku 2025.

Ďalším zdrojom neduhu toho, že si nevieme túto hranicu brániť je ten, že zákony o migrantoch, utečencoch, azylantoch v rukách über-liberálnych štátov a hlavne v medzinárodných vodách fungujú kontraproduktívne. Pozrime sa napríklad ako medzinárodné právo chráni dokonca aj takú chamraď ako samozvaných novodobých pirátov: Somálska banda, ktorej nevýjde plán a je zachytená niektorým zo strážnych plavidiel v Adenskom zálive, nemusí zväčša čakať žiadny trest. Práve naopak. 

SkryťVypnúť reklamu

Medzinárodná námorná dohoda hovorí, že podozrivý z pirátstva môže byť súdený v domovských krajinách svojich obetí - ale viaceré vlády tento postup nevyužívajú, napríklad z dôvodov, že ak sa preukáže vina, odsúdený pirát sa po odpykaní trestu nemusí vrátiť naspäť do Somálska a zostane v krajine kde vykonával trest. Alebo dokonca, a čo je horšie, vina úmyslu sa dokazuje veľmi ťažko – a to aj v prípadoch keď sa v člne nájdu samopaly a rebríky – preto sa takýmto chytrákom len zabavia zbrane a nechajú ich plávať naspäť na breh – kde samozrejme naberú zásoby a zbrane, a kľudne sa vydajú naspäť na more a kruh sa opakuje. V takýchto prezieravých prípadoch treba spomenúť a hlavne vyzdvihnúť prípad Ruskej námornej hliadky, ktorí po neúspešnom prepade, poslali desiatich pirátov naspäť do člna. Avšak, bez zbraní, bez jedla, bez navigačných pomôcok a hlavne bez vody...asi 300 km od pobrežia. 

SkryťVypnúť reklamu

Tam kde zlyhávajú zákony a tam kde chránia viac vyvrheľov ako slušných ľudí, tam treba pristúpiť v riešeniu radikálne. A tam kde sú zákony deravé, zlyháva tým pádom bezpečnosť, ľudia sa naštvú a skončí to v našich uliciach hádzaním kameňov po všetkom čo sa hýbe...Kto je za to zodpovedný? To sme si už povedali... Kto však za to prevezme zodpovednosť? Zrazu tu niet nikoho...

Zlyhávajú totiž všetky politické ' elity' (s tými najväčšími úvodzovkami k pomeru k slovu samotnému) na všetkých úrovniach - od štátnej až po medzinárodnú - v ktorej sme ako sa zdá znova aj v tomto prípade akoby len do počtu...a to ani nejdem spomínať 7 dejstvo Gréckej tragikomédie. Politická (s pánom-bohom)reprezentácia ktorá je odtrhnutá nielen od reality, ale čo je najhoršie aj od zodpovednosti za svoje užitočné idiotstvo, ako aj neužitočné nič nerobenie.

SkryťVypnúť reklamu

Toto je nosná téma. Uznajme, ved keď sami ministri vnútra členských štátov nevedia úplne vylúčiť bezpečnostné riziká ktoré so sebou migranti môžu so sebou priniesť, a teda ak tým pádom nevylučujú hrozbu, nieže len robia presný opak toho na čo boli zvolení na prvom mieste – zabezpečiť poriadok a bezpečnosť – ale naopak napomáhajú na rozžieraní systému zvnútra. Asi sa im to hodí...vyvolávať a šíriť strach potom...iný dôvod fakt na takéto konanie nevidím. Štát tu je pre občanov HLAVNE z tohto titulu, ostatné sú druhoradé. Ak nevie zabezpečiť ochranu, tak treba zmeniť melódiu a otrepaný tón, a teda vymeniť neschopných darmožráčov ktorí jediné čo vedia je viesť nekonečné bla-bla debaty na stretnutiach a konferenciách akou bola minulý víkend. Ďalšia vec ktorá rozčuluje je, že v dnešnej dobe sa čaká na katastrofu a až potom sa koná...kde sa vytratili lídri s predvídajúcimi schopnosťami ktorí vedia uskutočniť reformy aj keď ľudia o ne nestoja? Nie vždy to čo je dobré je populárne, a to čo nie je nemusí byť nevyhutne zlé. Tento nápis som videl v Spojených štátoch na jednej školskej nástenke...To hovorí tak trochu aj o tom ako sme v Európe na inej planéte...niet sa čomu čudovať. Pamätám si ako Róberta Fica označovali ešte tak 5 rokov dozadu ako za populistu. Dnes neexistuje v našej opozícii predseda strany ktorý by si podobné častovanie svojimi pseudo-akciami nevyslúžil sám za seba...

Kde sa podela kuráž? Kde sa podeli lídri? Kde sú nové impulzy a vizionári do budúcnosti, ktorí nehľadia len do konca volebného obdobia?? V prízemnom populizme si a v prízemný populizmus sa aj obrátiš...

Ako sa k podobným generačným výmenám dá dospieť, bez toho aby to nebolelo občanov ale tých ktorým to nedochádza, že obmena musí prísť, a hlavne vtedy keď sa mašinéria zastaví vďaka korózii resp. zadrhnutým časticiam s ktorými nie a nie pohnúť a ktoré blokujú celý proces pohybu vpred? Zvyk kariérnych politikov je zotrvať na svojích postoch takmer do im memorial. Ako takémuto politickému škodlivému návyku odzvoniť?

Napríklad by si predsedovia vlády, a poslanci parlamentu mohli zapožičať podobné zákonné ohraničenie pôsobenia vo funkcii ako má prezident, a teda dvakrát a dosť (podobné stropné opatrenie by sa samozrejme patrilo zaužívať aj v Európskych štruktúrach). Veď po A: jedna z najčastejšie znejúcich výčitiek smerom k súčasnej 'elite' je, že všetci sa držia koryta, alebo, že sú tam aj takí čo sedia v parlamente od nepamäti (napr. od 1991 - pozdravujem pána Brocku touto cestou...) a potom nie je koho nového voliť; a hlavne po B: ich nápady sú po tucte rokov vyhorené...a to len v prípade ak vôbec predtým nejaké boli. Osobne nič proti starším ľuďom v politike nemám, ak sa na to cíti, a má progresívne nápady, a srší z neho energia, nie je problém (viď napr. Ron Paul, ktorý sa v 76 rokoch uchádzal o nomináciu na kandidáta strany pre kreslo v Bielom dome). Ak však nevie osoba za 10 rokov vo vláde, v parlamente niečo presadiť, zmeniť, tak prečo by sme takú osobu mali trpieť a hlavne sa všetci skladať na plat? Denník N, si nedávno posvietil na akčnosť v opačnom zmysle slova jednotlivých poslancov NR SR. Jeden, ktorého ani nemá zmysel menovať (pretože mu predpokladám o tú neviditeľnosť a zabudnutie v histórii evidentne ide - a ja mu ju aj patrične dožičím), za 3 a pol ročné pôsobenie v Národnej rade nepredložil ani jeden návrh zákona, ani jeden pozmeňujúci alebo doplňujúci zákon a dokonca len jediný raz prehovoril v pléne...Neviem kto by podobného flákača kŕmil v súkromnej firme s takou efektivitou, a už vôbec nevidím dôvod prečo by sme podobných exotov mali trpieť aj my z našich daní. Viem len, že ak by sa konal protest alebo ak by niekto chcel odo mňa podpísať petíciu na to, aby dotyčná osoba vrátila minimálne ročný plat naspäť štátu, neváhal by som ani moment a takúto akciu podporil.

Ako sme sa teda dostali od migrantov, pirátov a darmožráčov až sem, na protesty v našom meste? Všetko to má spoločného menovateľa, pôvodcu škodlivosti: súčasná politická chobotnica ktorá naprieč celým spektrom funguje bez nápadov, bez kuráže a čo je smutné bez našej možnosti spätnej väzby.

A aj z tohoto titulu nás potom či už oprávnene alebo nie, môžu rôzne záujmové či už politické alebo apolitické skupiny strašiť. Ak idú ľudia v Paríži masívne protestovať proti Islamu, chápem ich, majú skúsenosti z prvej ruky...a to nie som sám kto je presvedčený, že v rámci ich ' multi-kulti' experimentu sa ešte majú na čo tešiť. Lenže, čo je vtipné, na Slovensku nemáme ani jednu mešitu, ale ľudia aj tak idú v tisícoch protestovať proti moslimom. Keď však dvaja blázni vystrieľajú redakciu Charlie Hebdo, tucet ľudí zapáli sviečky. Na jednej strane prehnaná aktivita zmiešaná s falošnými emóciami a nepochopením, a na druhej ležérny prístup voči darmožráčskym hmyzom chodiacich v kravatách. Doslovne, pomýlená krajina.

Čo iné sa o krajine kde neofašisti pochodujú proti ' fašistickej EÚ' dá povedať. A urobte mi láskavosť a urazte sa všetci. Od ministra cez poslancov, idiotov hádzajúcich kamene na detská v kočíku, až po zvieratá ktoré namiesto toho aby sa išli liečiť pobehujú v tejto krajine s odznakmi, pretože len v tak zvrátenej krajine ako je táto, môže minister vnútra do kamery povedať, že kopanie viacerých policajtov do osoby ležiacej na zemi je štandardný postup a nestratiť pri tom tvár.

Toto nie je politika, toto je hanba. Na všetkých frontoch.

Michal Styk

Michal Styk

Bloger 
  • Počet článkov:  23
  •  | 
  • Páči sa:  0x

BanskoBystričan, s neuhasiteľným smädom po prehľade o dianí nielen okolo seba. Zoznam autorových rubrík:  TweetBlogSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

59 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

279 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu