19.9.19

Písmo: A- | A+

Pôvodne som mala dnes večer na pláne si ísť už ľahnúť, lenže akonáhle som uvidela dnešný dátum, predsa len mi to nedalo. Aj keď dnešná téma nebude až taká zaujímavá. Pre niekoho nemusí byť. Nevadí. Mńa oslovila a to je momentálne

dosť podstatné. 

Nielen, že sa jedná o 3 deviatky v dátume, deň sa vykryštalizoval a ukázal v jednom z najlepších, ak nie v najlepšom, svetle. Bola som na jazykových kurzoch- najskôr na NJ. Naučila som sa zasa niečo nové, zopakovali sme si aj nejaké veci z minulých hodín. Potom nasleduje premlka. Tak som si sama pre seba čas medzi NJ a Anj vyplnila po svojom. Dnes mi nedalo sa nevybrať prejsť k pamätníku Jána a Martiny. 

 Chodievam tam, koniec-koncov, skoro vždy ale dnes navyše aj počasie zohralo svoju úlohu. Za tak nádherného slnečného dňa som sa pri ňom snáď ešte nezastavila. Postála som tam- ako vždy- zas a znova sa mi vracali otázky, na ktoré doposiaľ nevieme, resp. sme nedostali odpovede. 

Následne som sa vrátila na Jazykovú školu, a to z dôvodu, aby som sa ešte zúčastnila Anj. Tie hodiny ma nesmierne obohacujú, nielen z dôvodu ich rozmanitosti ale aj priehrštia vedomostí, ktoré nám odovzdáva náš pán profesor. Keď si to tak v duchu sama pre seba zhrniem, štvrtky sú mojimi najlepšími dňami. Musím zapájať aj mozog, čo ma počas zvyšných dní až tak nezahlcuje. 

 Napriek faktu, že prichádzam až okolo 21., som vždy svieža. Kurzy ma dobijú a potom by som mohla v kľude fungovať aj do noci. Mohla, keby nebol potrebný spánok. 

Síce nie som poverčivá, dnešným trom deviatkam v dátume napriek tomu pripisujem istú váhu.

A možno na nich predsa len niečo bude.

Kto vie ?

 Helena Michlíková 

Skryť Zatvoriť reklamu