Pokojná cesta Vladimíra Palka

Akákoľvek nová politická kultúra, akákoľvek alternatíva, ktorá má vyrásť v tomto politickom marazme môže mať úspech iba vtedy, ak sa bude zakladať na pravde, a nie na zamlčovaní pravdy.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (28)

V roku 1991 vyhlásil Vladimír Mečiar, že FBIS (Federálna bezpečnostná informačná služba ) ho nechala sledovať. Vladimír Palko, ako prvý námestník FBIS povedal nato v rozhlase, že Vladimír Mečiar je klamár. Ten nato podal na Palka trestné oznámenie. V roku 1997 vyhlásil Vladimír Mečiar na mítingu HZDS, že Vladimír Palko ho chcel dať zavraždiť. V roku 1998 tesne pred voľbami sa odvysielala v Slovenskej televízii relácia s utajenými svedkami, kde títo povedali, že Čarnogurský, Palko a Ivan Šimko chceli pašovať obrazy do cudziny.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V roku 2003 žiadal minister Pavol Rusko odstúpenie ministra Palka z vlády, lebo Rusko mal byt odpočúvaný. Potom pán T. rozposielal z hotela Danube faxy, že Palko nariadil zničiť dôkazy o odpočúvaní Pavla Ruska.

V roku 2003, potom, čo Vladimír Palko obhajoval v televízii postup Šátekovho odboru boja proti korupcii, v prípade vyšetrovania káuz Pavla Ruska, 40 redaktorov televízie Markíza dalo trestné oznámenie na Vladimíra Palka.

HZDS dalo dohromady 5 trestných oznámení a jedno občiansko-právne oznámenie proti Vladimírovi Palkovi. V poslednom období čelil Vladimír Palko ešte dvom občiansko- právnym oznámeniam. Všetky tieto oznámenia sú ukončené v prospech Vladimíra Palka. Teraz sa tu objavila akcia Gorila. V nej Vladimír Palko nebol spomínaný v žiadnych negatívnych súvislostiach. Potom sa však začalo objavovať jeho meno v médiách. Všetko len v náznakoch, alebo v redakčných otázkach. Blogy pánov Šáteka, Kotiana, otázky redaktoriek Ghanamovej, Vargovej, nič nehovoriace, ale na Palkovu adresu smerované poznámky M. Dzurindu a poslanca Janiša. To stačí na to, aby sa Palkovo meno stále v súvislosti s Gorilou spomínalo. Ale v celom tomto trápnom podsúvaní ma najviac sklamal Daniel Lipšic v rozhovore pre SME. Keď dostal otázku, či aj jeho predchodcovia nemali snahu zametať v rámci "tichej a nepísanej dohody" jednotlivé kauzy pod stôl, prečo nepovedal, že za Vladimíra Palka sa môže zaručiť, že Vladimír Palko medzi týchto podozrivých predchodcov nepatri? Veď v čase, keď bol Palko minister vnútra, Lipšic bol minister spravodlivosti a často úzko spolupracovali. Okrem toho, Daniel Lipšic si za policajného prezidenta vymenoval pána Spišiaka, ktorý bol celý čas pravou rukou ministra Palka a ktorému dal v jednej chvíli Palko prednosť pred pánom Šátekom. Prečo minister Lipšic nevedel tieto slová vysloviť? Je to snáď preto, že chce, aby éra dôsledného zápasu s korupciou bola spojená iba s jeho menom? Ale veď to nie je pravda.

Skryť Vypnúť reklamu

Akákoľvek nová politická kultúra, akákoľvek alternatíva, ktorá má vyrásť v tomto politickom marazme môže mať úspech iba vtedy, ak sa bude zakladať na pravde, a nie na zamlčovaní pravdy.

Vladimír Palko je už vyše 20 rokov v centre pozornosti mocných tohto sveta. Dvadsať rokov sa ho kde kto snaží vytlačiť na bočnú koľaj diania. Jeho jasne pomenúvanie vecí tu zavadzia. Ale to je dôkaz toho, že Vladimír Palko kráča stále správnou cestou. Bez ohľadu, či je vo funkcii, alebo iba bežným občanom.

František Mikloško

František Mikloško

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Organizátor "Sviečkovej manifestácie"v 1988, prvý predseda SNR po Novembri ´89, dvadsať rokov poslanec slovenského parlamentu, spoluzakladateľ KDS. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu