Sú návratom do Náručia

Sú zvláštne. Niekto nimi preletí bez povšimnutia. Iný sa zastaví a zažije vzácnosť. Pre niekoho sú vrcholom roka, pre iného ako každé iné. Mnohí z nás kráčajú normálnym krokom a mnohí pre ne spomalia. Dni, keď sa pre všetkých rodí nový začiatok.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Štyridsať dní sme kráčali púšťou a usilovali sa hľadať novú radosť. Nanovo sme dostali príležitosť meniť sa, pracovať na sebe, skúmať svoje zákutia. Tak ako každý deň v roku - no v pôste novým spôsobom a s novou silou. S istotou, že naše životné prehry, slabosti a zlo pretrpel už Ktosi pred nami.

Ohromujúca sila lásky, strhujúci čin, ktorý už nikto nikdy ako človek nezopakuje, chce strhnúť v tieto dni aj nás. Niekto nimi preletí bez povšimnutia, iný sa zastaví. No pre jedného i druhého znamenajú súčasné okamihy boja nad zlom zásadný zásah do životného príbehu. V týchto dňoch sa rodí náš nový začiatok, ktorý nás pozýva prežívať vždy znova plnú radosť z viery.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tieto dni nám ukazujú, že nestačí len "mať", ale človek potrebuje predovšetkým "byť". Ukazujú, že Pán nie je len Stvoriteľ. Stará sa, vychádza človeku v ústrety, hľadá aj toho najmenšieho v ľudských očiach, aby zaňho umrel a priniesol mu nový život. Aby nám priniesol nový život. Plný život.

Kristovo vykúpenie je naším návratom do Božieho náručia.

Naša záchrana, nádej, istota.

Miroslav Mikolášik

Miroslav Mikolášik

Bloger 
  • Počet článkov:  109
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Manžel, otec štyroch detí. Tiež poslanec Európskeho parlamentu za KDH (www.kdh.sk), predseda skupiny pre bioetiku a ľudskú dôstojnosť v jeho najväčšej frakcii Európskej ľudovej strane, bývalý veľvyslanec Slovenska v Kanade, prezident občianskeho združenia DONUM VITAE. Zoznam autorových rubrík:  RodinaĽudský životPolitikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu