Keď tento istý človek robil zo sudcov rukojemníkov, ak mu nešli po ruke a trestal ich prekladaním na iný súd, do menšej kancelárie alebo k úplne inej agende, len skonštatoval, že to je ich problém, lebo súdna moc je nezávislá od vládnej. Keď obete trestných činov márne desaťročia čakali na rozsudky súdov s vrahmi, on súdy zahlcoval žalobami na ochranu svojej osobnosti za vtipy o ňom. Pritom podľa európskeho štatistického úradu je Bratislava šieste najnebezpečnejšie mesto Európy, keď na každých stotisíc jej obyvateľov pripadajú viac ako tri vraždy.
Róbertovi Ficovi ručím za to, že demokracia z verejnej voľby generálneho prokurátora vyjde po svojich, živá a zdravá, na rozdiel od spravodlivosti, ktorá po štyroch rokoch jeho vlády, značne kríva.
Demokracia nie je vláda rokovacieho poriadku Národnej rady, ale z gréčtiny do slova a do písmena vláda ľudu. A ten podľa prieskumov verejnej mienky hovorí, že súdnictvu v posledných rokoch takmer vôbec neverí. Tak, kto láme demokracii väzy?
Kto dolámal väzy spravodlivosti?
Expremiér Róbert Fico sa včera ponáhľal varovať svet, že prípadná verejná voľba generálneho prokurátora je zlomenie chrbtice demokracii na Slovensku. Keď mu však jeho koaličný partner po voľbách v roku 2006 posadil do vlády človeka, ktorý si tyká so šéfom albánskej mafie a nevadia mu sudcovia, ktorí za bývalého režimu posielali za mreže nevinných ľudí, vtedy ho zdravotný stav slovenskej demokracie netrápil.