Nahradí 17. november deň víťazstva nad Somálskom?

Sekera v štátnej zdravotnej poisťovni zaťatá za jej exšéfa z čias druhej Ficovej vlády, dosiahla taký rekord, že sa naň išli pozrieť dokonca aj vyšetrovatelia z NAKA.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

V Nitre korupcia a klientelizmus zase takmer udusili bývalú funkcionárku SMERu, čomu sa asi nie je čo čudovať, keďže podľa zverejnených výpovedí dokonca aj odsúdený exčlen strany vypovedal, že pri trestnom čine v podstate len konal na príkaz partajného šéfa. A finančné operácie známeho podnikateľa sú už tak podozrivé, že sa zdá, že prvýkrát za desať rokov existencie dostane šancu zahryznúť si aj viac menej bezzubý zákon súčasného premiéra o preukazovaní pôvodu majetku.

Dosť dôvodov vyhrnúť si rukávy, umožniť policajtom skutočne vyšetrovať a ukázať, že to s bojom proti korupcii myslíme vážne? Nie, podľa premiéra dôvod posilniť mediálny odbor na úrade vlády. Pár nových hovorcov s novými nápadmi a je vymaľované. Teda billboardmi s premiérovou podobizňou oblepené. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Minister vnútra medzitým ešte naznačil policajtovi, ktorý sa verejne sťažuje ako sa tu nedá vyšetrovať dokonca ani kauza, ktorú premiér celé roky vyhlasoval za problém svojho predchodcu, že jeho miesto je tak maximálne za vchodovými dverami parlamentu. „Na výbor policajti nikdy nechodia,“ vysvetľoval to potom svetu zoberúc na rovnaké rokovanie mimoriadneho výboru pre obranu a bezpečnosti iného člena policajného zboru, a síce prezidenta.

A keďže ťažko čakať takéto manévre kvôli Dzurindovi, k šéfovým slovám z billboardu tak akoby dopísal: Milí Slováci, áno kradne sa tu, preto DRŽÍME STABILNÉ CENY ENERGIÍ. Keby sa totiž nekradlo, mohli by byť možno nižšie. Také sú totiž na celom svete, takže nijaké mimoriadne úsilie to nevyžaduje, len, ako nám pripomenuli aj novinári, nebaliť v Novákoch peniaze do alobalu. Takto sme nútení s nimi nepohnúť.

SkryťVypnúť reklamu

Po troch volebných obdobiach prežitých takmer v kuse pri moci je najväčšia vládna strana skrátka v takom stave, že nech mediálni lepiči prelepia realitu čímkoľvek, do pár hodín im to ich vlastní strhnú dole. Ak však ani toto nie je dôvod prestať vo funkciách držať tých, ktorí sa o to pričinili najviac, ukazuje to akoby táto strana bola len pyramídou z kariet, kde by zbavenie sa ktorejkoľvek z nich, znamenalo zrútenie všetkého od vrchu až nadol.

Takže asi skôr môžeme čakať ďalšie a ďalšie posilňovanie mediálneho tímu a nové reklamné slogany. A keď im u Slovákov budú prechádzať tie, bojím sa, že sa nebudú báť siahnuť aj po starom – kto nekradne, okráda svoju rodinu....

SkryťVypnúť reklamu

To však môžeme rovno vyškrtnúť sedemnásty november spomedzi štátnych sviatkov a vymeniť ho za deň, keď v rebríčku najskorumpovanejších krajín porazíme Somálsko...

Miroslav Mikolášik

Miroslav Mikolášik

Bloger 
  • Počet článkov:  109
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Manžel, otec štyroch detí. Tiež poslanec Európskeho parlamentu za KDH (www.kdh.sk), predseda skupiny pre bioetiku a ľudskú dôstojnosť v jeho najväčšej frakcii Európskej ľudovej strane, bývalý veľvyslanec Slovenska v Kanade, prezident občianskeho združenia DONUM VITAE. Zoznam autorových rubrík:  RodinaĽudský životPolitikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu