Na zlých politikov sa dá spoľahnúť

Keď slovenský ústavný súd nedávno rozhodol o neústavnosti zákona o vyvlastňovaní majetku pri výstavbe diaľnic a zákaze zisku zdravotných poisťovní, vyhral zákon, a tým spravodlivosť. Ale právnik Róbert Fico skonštatoval, že je z toho smutný. Vtedy každému normálnemu človeku musela napadnúť logická otázka – čo je to za človeka, ktorý sa teší z nespravodlivosti?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

No, predsa ten, čo chodil na recepcie oslavovať víťazstvo kubánskej komunistickej revolúcie v čase, keď jeho hostitelia zatvárali do žalárov nevinných ľudí a mlátili ich tak, že jeden z týchto politických väzňov skončil v nemocnici. A keď tento väzeň svedomia následne odmietol sedieť s obyčajnými kriminálnikmi a začal hladovku, odmietli mu celých osemnásť dní podávať vodu, hoci to bolo jediné, čo mohol prijímať. Oslavoval aj v čase, keď kvôli zlomyseľnosti väzniteľov zničené obličky inštalatéra Orlanda Zapata ako 42-ročného zabili.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ten, čo na stretnutiach s čínskymi politikmi nikdy nemal odvahu otvoriť tému dodržiavania ľudských práv, a keď ju chceli otvoriť tí, čo odvahu majú, počas návštevy čínskeho prezidenta v Bratislave, použil čínske know-how a oni skončili s odtlačkami policajných obuškov po celom tele v policajných rukách. Keď sa im to nepáčilo, iba skonštatoval: Máte smolu, teraz vládnem ja.

Ten, čo sa podľa vlastných slov vydal bojovať proti imperializmu do Líbye s Muammarom Kaddáfím, ktorý to už celé desaťročia naozaj robí, a to prostriedkami nie veľmi odlišnými od Al-Káidy. A to v čase, keď si jeho režim zobrali na osem rokov za rukojemníkov päť bulharských zdravotných sestričiek. Len tak. Uniesli ich a obvinili, že sa nechali najať izraelskou a americkou tajnou službou a nakazili štyristo detí AIDSom. V čase, keď si od nich vynucovali priznanie k týmto výmyslom takým mučením, že mlátenie nahých žien zavesených na okne za zápästie káblom alebo palicou a pľutie do ich tvárí bolo to najmenšie. A on sa tam vyznamenal len tým, že napriek tomu, že všetky vedecké dôkazy svedčili o ich nevinne, nazval ich páchateľkami.

SkryťVypnúť reklamu

Prečo by Róbertovi Ficovi malo ísť o spravodlivosť zrazu teraz, keď mu o ňu nešlo vtedy, prečo by mu o ňu malo ísť, keď sa to týka nás, keď mu o ňu nešlo, keď sa to týkalo iných? Bohužiaľ, toto je jediná logická otázka. A jediná logická odpoveď na ňu znie – nedovoliť mu to opakovať. Ako totiž skonštatoval americký prozaik William Faulkner „na zlých politikov je možné sa spoľahnúť. V tom, že sa nezmenia.“

Miroslav Mikolášik

Miroslav Mikolášik

Bloger 
  • Počet článkov:  109
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Manžel, otec štyroch detí. Tiež poslanec Európskeho parlamentu za KDH (www.kdh.sk), predseda skupiny pre bioetiku a ľudskú dôstojnosť v jeho najväčšej frakcii Európskej ľudovej strane, bývalý veľvyslanec Slovenska v Kanade, prezident občianskeho združenia DONUM VITAE. Zoznam autorových rubrík:  RodinaĽudský životPolitikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu