Rakovina čreva.

Písmo: A- | A+

Stačí , ak si dáte urobiť test na skryté krvácanie zo stolice? Keď pozerám v správach krátke vyjadrenia ku tejto téme , mám pocit , že podstatné informácie tam nie sú.

 Rakovina hrubého čreva.

Že už toho vie každý veľa o tejto diagnóze? Načo zbytočne hovoriť o niečom, čo aj tak nevieme zmeniť? Veď to čo jeme a dýchame je aj tak samá chémia. My to sami nezmeníme. Naozaj stačí iba to, ak si raz za 2 roky dáte spraviť test na skryté krvácanie do stolice pri preventívnej prehliadke? A čo ďalej? To má byť všetko? Pacient si zväčša myslí, že áno.

Tak vám napíšem pár informácií, vysvetlení, prečo to nestačí. Niekoľko dokázaných, ale aj menej známych príčin, ktoré ku tejto rakovine vedú. Sami si posúďte, čo z toho môže človek ovplyvniť. Samozrejme sú to možnosti príčin aj iných rakovín, teda inde lokalizovaných a tiež aj srdcovocievnych ochorení , či zdanlivo iných ochorení. Lebo v tele všetko spolu súvisí . To čo vedie ku rakovine, robí zmeny a poruchu aj na iných miestach tela. My to potom spoločne/ lekári aj pacienti/ nazveme diagnózami. Napríklad majú títo ľudia chorú pečeň, štítnu žľazu, alebo nepravidelnú činnosť srdca .Až tak , že musia užívať Warfarín, alebo majú tetaniu, reflux žalúdočnej kyseliny ,histamínovú intoleranciu, bolesti kĺbov , trombózu, problémy s tlakom, alebo majú močové kamene, problémy s očami, obličkami, s pankreasom,atď.

Takže, ako som už spomínala v mojom predchádzajúcom článku o trombóze, spomeniem vždy aj nejaký príklad z praxe. Aby som Vám viac priblížila informácie.

Sú to všetko poznatky, ktoré sú spojením toho, čo v praxi vidím, čo som si všimla . Pritom nik nás nenaučil pozerať na zdravotné problémy takto v celku, v súvislostiach. 

Takže príklad č.1:

Pani asi 65 ročná. 10 rokov chodila na gastroenterológiu s tým, že ju páli záha . Nikdy sa na gastrofibroskopii „ nič “ nenašlo, len zápal. Dostala na to lieky Tevazol . Záha ju ale pálilo naďalej, aj bolesti brucha mala stále a tak chodila dookola na sono, gastro,ku obvodnému lekárovi, chirurgovi, atď. Po 10 rokoch sa zistilo, že má vyhladené klky tenkého čreva, ale celiakiu nemá. Má „iba“ alergiu na bielkovinu kravského mlieka. Zároveň sa pri kolonoskopii / to je pozretie hrubého čreva zospodu , hadicou s optickým zariadením , zavedenou cez konečník do čreva/ zistilo, že má zhubný nádor na hrubom čreve. Nádor sa zoperoval, nebol potrebný ani vývod. Pani ale vôbec nepochopila, že kravské mlieko a výrobky z neho by nemala jesť. Tak potom chodila opakovane po lekároch, že ju stále ten žalúdok bolí, aj že jej puchne jazyk a tiež ju znova páli záha.

Čo by sa stalo, ak by sa už pred 10 rokmi myslelo na príčinu bolestí žalúdka a pálenia záhy, na spomínanú alergiu na kravské mlieko? Možno by pani nepotrebovala jesť roky lieky proti žalúdočnej kyseline, ako je napríklad Helicid, Tevazol, Pantoprazol, Nolpazu, atď. Tieto lieky tlmia tvorbu žalúdočnej kyseliny , ale práve tá je potrebná na boj s rakovinovými bunkami, či na likvidáciu škodlivín v strave, aj teda karcinogénov. Navyše sa iba zamaskovala skutočná príčina. Mlieko a mliečne výrobky/ teda z tej kravy/ jedla a pila ďalej. Tým sa dráždila nielen sliznica celého tráviaceho traktu a to od úst, jazyka až po črevo, ale aj iné orgány. Lebo potravinové alergie vplývajú na celé telo. Robia napríklad aj arytmie, bolesti kĺbov, časté močovopohlavné infekcie, ochorenia pečene, jasne že bolesti brucha, žalúdka, cez zápal v žalúdku aj príznaky refluxu a teda pálenie záhy. atď.Tam, kde je chorá pečeň, tam sa aj nedostatočne aktivuje D vitamín, ktorý síce získame zo slniečka, ale v pečeni a v obličkách sa musí ešte aktivovať. Ak je teda niečím tá pečeň ničená, alebo obličky, tak je aj málo účinného D vitamínu.

Prečo spomínam ten D vitamín? Lebo pri nedostatku D vitamínu v tele je asi 230x vyššia pravdepodobnosť, že vznikne rakovina čreva. Rovnako je to tiež v prípade, že je niečím jeho účinok zablokovaný. Najčastejšie ho blokuje nikotín a alkohol. Akoby si cigaretový dym sadol na tú stoličku, kde by mal sedieť D vitamín. Tá stolička, to je akože receptor pre D vitamín. Hladina toho receptoru, či jeho obsadenosť sa nedá zistiť z krvi. Táto pani tiež roky fajčila.

Viete, čo som si všimla? Že ľudia, u ktorých sa zistila potravinová alergia , majú častejšie polypy čreva. Ale veď od polypov je často len krôčik ku rakovine. 

Teraz už pani nefajčí, po roku pochopila, že by mala vysadiť kravské mlieko a výrobky z neho. Žiaľ už má aj metastázy v pečeni. Samozrejme , že roky mala aj zápchu, aj ju má. Ale zápchu tiež robí aj napríklad intolerancia mlieka. Len na to nik nemyslí, dáva sa na to len Duphalac, alebo si ľudia kupujú preháňadlá. Ale veď práve zápcha, samozrejme dlhotrvajúca, je rizikovým faktorom vzniku rakoviny čreva. Už len preto, lebo sú škodliviny v stolici dlhšie v kontakte so stenou čreva. A to akurát tie karcinogény, ktoré mala zničiť žalúdočná kyselina a my ju ešte tlmíme tými liekmi proti kyseline.

To by ale tiež chcelo iný samostatný článok o zápche. Aj napríklad ľudia s celiakiou môžu mať zápchu, aj napríklad pri infekcii v žalúdku Helicobakterom pylori. Aj samotná staroba už robí črevá menej „pohyblivými“. Plus sa pije menej tekutín, starší ľudia sa už tak nehýbu. Navyše užívajú množstvo liekov, ktoré tiež tú zápchu robia. Napríklad od bolesti / Tramal a jemu podobné,DHC, Doreta,Tramcet, Tramylpa a podobne, aj kopa Ibalginov, či Brufenov, atď./ 

Taký alkohol tiež nepridá na zdravej funkcii čriev, ani žalúdka, či pečene. Nepoškodzuje len pečeň, ale celé telo. Zničí vlastne ako žieravina aj zdravú mikroflóru v črevách.

Takže tak by napríklad u tejto panej mohlo pomôcť zázračné kozie mlieko a hlavne to, ak by sa nikdy nenaučila fajčiť. Samozrejme už viac ako 10 rokov dozadu.

To však neznamená, že každý, koho páli záha má alergiu na kravské mlieko a teraz bude mať rakovinu čreva. Spomínam to len preto, že sa na to nemyslí , ako na príčinu ťažkostí. Roky sa to len maskuje liekmi a výsledok môže byť aj rakovina čreva. Plus do toho pacient fajčí a pije alkohol ďalej, mysliac si, že aj ľudia, čo nefajčia a nepijú , majú rakovinu čreva, či inde lokalizovanú. To je ,ako keď vám dieťa donesie zo školy štvorku a povie, že to nevadí, veď ostatní mali päťky.

V medicíne je to ale vo väčšine prípadov tak, že daný príznak má viac možností príčin.

Príklad č.2:

Pani asi 30 ročná, silná fajčiarka. Mama zomrela 50 ročná na rakovinu čreva, tiež bola fajčiarka. Táto pani dostane pri preventívnej prehliadke test na skryté krvácanie do stolice. Inak sa bežne dáva nad 50 rokov, u niektorých poisťovní aj po 40.roku. Ale , ak máte v rodine takúto diagnózu, tak ten test hradí poisťovňa aj skôr. Vyjde jej negatívny, teda v poriadku a hotovo. Plus sa pani dožaduje opakovane sona, hoci poisťovňa toto vyšetrenie nehradí v rámci preventívnej prehliadky. Dokonca by mohol lekár za to dostať aj pokutu, prečo robí pri preventívnej prehliadke sono. Ale pani sa toho sona dožaduje. To, že fajčí a nemala by, to už lekár veľmi nemôže povedať, lebo by sa pani urazila a odhlásila z obvodu.

To je typický príklad, ako sa „akože robí prevencia“ , ale jej účinok je na zdravie minimálny, až nulový. Lebo pani fajčí ďalej. 

A ešte povie, že ma ako lekára do toho nič, či fajčí a že aj ľudia, čo nefajčia , majú rakovinu.

Mimochodom bolí ju aj rameno a na pečeni má väčšiu cystu. Tak chodila pol roka po lekároch s tým, či sa tá cysta má operovať, alebo nie. Cigaretový dym tiež prikladá ruku k vysychaniu chrupavky všetkých kĺbov v tele. Tiež zvyšuje homocysteín a to je látka, ktorá vedie aj ku trombózam, aj ku tvorbe rôznych polypov, či cýst a ešte asi ku miliónu dejov v tele, ktoré sú všetko možné, len nie pozitívne.

Príklad č.3:

Rakovinu obyčajne dostanú aj extrémne obézni pacienti, ktorých hmotnosť je vlastne výsledkom nezdravého stravovania. Samé vyprážané jedlá, tatárske omáčky, majonézy, koláče, maslové plnky, atď. Plus málo pohybu.

Ako sa to stane? Napríklad tak, že sa im tuk napchá do pečene a tá potom nedokáže normálne aktivovať spomínaný D vitamín. A jeho nedostatok potom vedie aj ku rakovine hrubého čreva.

Alebo 2.vysvetlenie: obezita, tak ako aj cigarety, či alkohol, zvyšujú homocysteín. A ten podporuje tkanivá , aby sa nekontrolovane ich bunky množili. Hovorí sa tomu, že dostane prevahu proliferácia, teda novotvorba tkaniva. Najprv tak vzniknú polypy, ale ak sa to vymkne spod kontroly imunity, tak je z polypu zhubný nádor. No a na to berte jed, že imunitu nikomu nevylepší ani fajčenie cigariet, ani alkohol, ani obezita. Práve tieto 3 veci sú najčastejšie príčinou aj nedostatku D vitamínu, aj zvýšenia homocysteínu.

Ale, čo je zaujímavé je, že ten homocysteín zvyšujú aj napríklad parazity, aj Helicobakter pylori, aj nedostatok B12, železa, aj niektoré lieky , atď. No nedostatok B12 a železa tiež môže byť aj pri celiakii, či pri potravinovej alergii.

Riešením ale nie je len to, aby sa začali tieto látky / teda D vitamín, či homocysteín/ vyšetrovať, ale práve to, aby sme poznali, čo viedlo ku tomu, že ich nemáme v norme.

Napríklad, ak by mal niekto zistený nedostatok D vitamínu a my by sme ho len dodávali a tento pacient by naďalej fajčil, tak by to nemalo žiadny význam. Pretože tie cigarety by blokovali receptor, kde sa má ten D vitamín naviazať. Inak neúčinkuje.

Tak isto, ak by tento pacient mal zvýšený homocysteín, a na to by užíval zmes vitamínov Bevascor, nemalo by to žiadny význam, iba ako maskovací manéver, ak by naďalej fajčil, pil alkohol, či ak by neriešil obezitu.

Príklad č. 4.

Hovorila mi o ňom známa. Vo vedľajšom vchode do paneláka je mladík asi 30 ročný, ktorý sa roky lieči na rakovinu čreva. Už neviem bližšie, či tenkého, alebo hrubého. Je už tenký ako kosť a koža, ale chodieva von so psíkom a pritom vždy fajčí cigarety jednu od druhej. Pritom momentálne absolvuje už asi 3.krát chemotherapiu. Choroba sa mu totiž vracia.

Tak vždy, keď o takom niečom počujem, iba si poviem, že to nechápem. Ako tento mladý človek môže fajčiť pri jeho diagnóze?

Myslíte, že mu niekto vyšetroval D vitamín, alebo ten homocysteín? Alebo myslel niekto na celiakiu? Veď aj pri nej býva rakovina čreva a to je dokázaná vec. Navyše je chudý ako kosť a koža. Ale aj obezita môže byť známkou celiakie. Alebo myslel niekto na parazity? Veď chová psíka. Alebo myslel niekto na Helicobaktera pylori? Odpoveď si dám sama. Podľa mňa nie. H. pylori je baktéria, ktorá síce býva v žalúdku, ale môže sa chytiť aj od ľudí, aj od zvieratiek. U niekoho je neškodná, ten človek funguje ako bacilonosič. U niekoho môže pôsobiť ako karcinogén, spôsobuje arytmie atď. Ale to by už chcelo iný článok venovaný tejto baktérii.

Viete, čo tiež veľmi vadí črevám? Lieky proti bolesti typu Ibalgin, Veral , Ketonal, atď. Hlavne ak sa užívajú dlho a nekontrolovane. Vedú aj ku zápalu žalúdka, aj ku tomu, že sa uvoľňujú tesné spojenia buniek čriev. Ak si takéto lieky dávate vo forme injekcií, infúzií, alebo čípkov, takisto sa ich chemická látka dostane krvou ku žalúdku a črevám, či ku pečeni. Len vás to oklame, že veď ste obišli žalúdok, ak ste ich nezledli v tabletkách. Vadí aj nekonečné , nekontrolované užívanie liekov proti žalúdočnej kyseline typu Helicid, Tevazol, Oprazole, Ozzion, Emanera a podobne.

Ak takéto lieky musíte užívať, vždy sa informujte toho lekára, ktorý vám ich naordinoval, prečo ich vlastne máte užívať a hlavne ako dlho. Práve blokovanie žalúdočnej kyseliny roky a nekontrolovane môže umožniť škodlivinám a karcinogénom, aby sa v tele uplatnili a teda viedli ku rakovine. 

Samozrejme aj vysoký vek sám vedie ku tomu, že imunita zlyháva a teda aj kontrola nad rakovinovými bunkami. V tele totiž neustále vzniká denne množstvo rakovinových buniek. Len naša imunita, ak funguje správne, dokáže desaťtisíce týchto zlých buniek zlikvidovať.

Ak si ale vedome tú imunitu ničíme, výsledok je potom aj napríklad rakovina čreva. Niekedy je to aj nevedome. Lebo ku rakovine vedú aj rôzne i infekcie, napríklad vírusy, alebo veľa nepoznaného je v oblasti parazitov, či potravinových alergií, či H. pylori.

Ozaj, vyšetrovanie onkomarkera rakoviny čreva / napríklad CEA- tzv karcinoembryonálny antigén/, môže robiť len odborná ambulancia. Môže vyjsť aj falošne negatívne tento test. Tak, ako mnoho krvných vyšetrení.

Taktiež vyšetrenie D vitamínu, či homocysteínu nemôže robiť obvodný lekár. Ak, tak sa za to platí v laboratóriu. Je to asi 10 Euro za D vitamín, a podobne za homocysteín. Ale odborné ambulancie by to mohli vyšetrovať cez poisťovňu.

Ešte niečo ku spomínanému testu na skryté krvácanie do stolice, čo sa robí pri preventívnej prehliadke nad 50 rokov . U niektorých poisťovní aj po 40.roku veku. Alebo, ak vám niekto umrel v rodine na túto diagnózu, tak aj skôr.

Teraz napríklad poisťovňa Dôvera rozdávala svojim pacientom tieto testy domov aj mimo preventívnej prehliadky. V podstate to zisťuje to, či sa nedostala do stolice krv, ktorá inak nie je vidieť voľným okom. Preto sa to volá test na skryté krvácanie. Príčinou tejto stopy krvi môže byť aj zlatá žila, aj polyp, ktorý nemusí byť hneď zhubný. Preto ten pacient, ktorý má tento test pozitívny, musí absolvovať kolonoskopiu, teda vyšetrenie hrubého čreva tým zariadením cez konečník. Dá sa to spraviť aj v narkóze. Inak je predtým potrebná príprava preháňadlom, aby teda bolo črevo bez stolice.

Ale krv sa do stolice môže dostať z hociktorého miesta na ceste potravy od úst po konečník. Takže často je príčinou pozitívneho skrytého krvácania v stolici aj zápal v žalúdku, či v pažeráku, či v tenkom čreve. A to kolonoskopom nevidí nik. Lebo kolonoskop vyšetrí len hrubé črevo.

A tak sa znova dostávame aj ku zápalu žalúdka . A ten robia aj niektoré lieky/ napríklad Ibalginy, Veraly a podobne/, aj H. pylori, aj napríklad v prípade č .1 alergia na kravské mlieko.

Tento test sa tiež volá OK-test. Znamená to okultné, teda skryté, krvácanie. Dnešné testy už nevyžadujú, aby sa pred nimi držala diéta bez železa.

Informácií je samozrejme veľa a nedá sa všetko napísať do jedného článku.

Ešte jedna vec z praxe. Mám v obvode pani asi 60 ročnú. Pred 8 rokmi jej diagnostikovali rakovinu hrubého čreva 3.4.štádium . Je samozrejme po operácii, má aj vývod. Absolvovala chemotherapiu. Dodnes žije, má sa výborne. Užíva ale denne probiotikum- konkrétne Probiofix. Nerobím tu samozrejme nikomu reklamu, ani nemienim. Len to spomínam. O probiotikách je všeobecne známe, že majú nesmierny vplyv nielen na zdravie čriev, ale celkovo na správnu imunitu. Potrebujú ale aj dostatok vlákniny v strave / ovocie, zeleinia, otruby/ , aj dostatok sacharidov. Všetky zložky v strave majú svoj význam. Probiotické kultúry sú aj v kyslom mlieku, obsahuje ich aj bryndza, kefír, niektoré jogurty. Ale sú zdravé vtedy, ak nemáte alergiu na kravské mlieko . Môžu sa jesť aj pri intolerancii na mlieko, lebo vtedy je cukor v mlieku/ laktóza/ rozložený kvasením. Vekom už tiež je menej enzýmu v črevách , ktoré tento mliečny cukor rozkladá. Preto starší ľudia lepšie tolerujú kyslé mlieko , bryndzu, kefír.

Ak teda držíte nepodložené diety , tiež to nie je dobré. Ale samozrejme , ak máte celiakiu, tak bezlepková strava je aj súčasťou liečby. Tak je to aj pri alergii na kravské mlieko. Ak ju máte, tak pomôže vynechať kravské mlieko a výrobky z neho. Inak nie. Aj pečivo, či mlieko sú významnou zložkou potravy a bezhlavo ich vynechávať zo stravy tiež nie je dobré.

To platí aj o mäse. Lebo je zdrojom vitamínu B 12. Bez neho sa nelikviduje prebytočný homocysteín v tele .

Tiež nie je dobré bezhlavé užívanie antibiotík a to len preto, že vás 2 dni bolí hrdlo a ono to neprešlo, alebo že máte 2 dni sople. Naučili sa ľudia užívať lieky ako lentilky. Môžeme za to všetci spolu, aj lekári, aj pacienti.

Na záver ešte jedno, čo je už pomerne známe. Medzi príznaky rakoviny hrubého patrí striedanie hnačky a zápchy, stužkovitá stolica, dlhotrvajúce hnačky, chudnutie, krv v stolici / hoci tá môže znamenať aj zlatú žilu, či ulceróznu kolitídu, či parazity, či potravinovú alergiu, či trhlinku v čreve/. Ak takéto prejavy máte, ihneď treba navštíviť gastroenterológa a k nemu treba výmenný lístok od všeobecného lekára.

Nemusíte mať hneď rakovinu a rozhodne ju treba vylúčiť. Môžu byť aj dve diagnózy naraz , napríklad zlatá žila a rakovina. Jedno nevylučuje druhé.

Ak je rakovina čreva vyššie smerom ku žalúdku, teda napríklad v tenkom čreve, v popredí môžu byť príznaky chudokrvnosti: slabosť, únava, spavosť,aj bolesti na srdiečku,problémy s dýchaním. Neraz je potrebná aj transfúzia krvi . Pri pátraní po príčine chudokrvnosti sa potom zistí aj nádor na čreve ako možnosť príčiny chudokrvnosti.

Viem, že informácií je veľa, ale možno opäť pomôže, ak sa na problematiku pozrieme aj inak, ako ste zvyknutí. Naozaj prevencia nie je len o tom, či si test dáte spraviť, alebo nie. Hlavne je v nás samotných, ako sa budeme o svoje zdravie strať.

Ak chcete prestať fajčiť, tak by mali všetci členovia rodiny. Mali by to spraviť spolu a vzájomne si pomôcť. Ak sa len vyberiete ako fajčiari ulicami protestovať v nejakej lige proti rakovine, to je úplne zbytočné.

Skryť Zatvoriť reklamu