Smiech

Aj keď nám každodenný život nedáva veľa príležitostí na smiech, napriek tomu smiať sa treba. A veľa....

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Veď smiech je korením života. Mali by sme využiť každú chvíľku, aby aj tam, kde je nám do plaču, „zazvonil“ smiech, taký od srdca.
Smiech blahodarne pôsobí na človeka i jeho okolie, uľahčuje prácu srdcového svalu, podporuje dýchaciu funkciu pľúc, stimuluje činnosť brušných orgánov, zrýchľuje tok krvného obehu v cievach, podporuje prekrvenie mozgu, tlmí bolesť, posilňuje imunitný systém, podporuje trávenie. Smiech je najlepším prostriedkom, ako sa zbaviť psychického stresu a zvládať napäté situácie. Smiech vyvoláva zvýšené vylučovanie hormónov šťastia.
Človek, ktorý sa prevažnú časť dňa usmieva a párkrát sa i úprimne zasmeje, býva menej chorý. Ženy, ktoré sa často smejú, pôsobia na mužov príťažlivejšie. Jamky v líčkach sú pre mnohých neodolateľné. V zamestnaní sú obľúbenejší tí, ktorí riešia zložité situácie s úsmevom a nie s večne zamračeným výrazom. Všetci sme dostali do vienka takzvaný gén šťastia. Dobrá nálada je v osobnosti zakorenená už od raného detstva. Záleží len na nás, ako sa naučíme zaobchádzať s touto vlastnosťou.
Držme sa hesla dňa: Smútok hoď za hlavu a smej sa! Pretože svet nemá slzy rád... Smejte sa! Smiech je liek na telo i na dušu.

Miroslava Trungelová

Miroslava Trungelová

Bloger 
  • Počet článkov:  178
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu