Achatina Fulica

...alebo inak Oblovka žravá. Čo to je?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)
Obrázok blogu

Odpoveď je - Slimáky. Ako prvý ich začal chovať môj ujo a keď nakládli vajíčka dostala som ajja 4 kúsky :). Rastú neuveriteľne rýchlo, ale napriek tomu majú moje ulitu cca 5-6cm. Tieto slimáky patria k najväčším zástupcom suchozemských mäkkýšov.Dorastajú do dĺžky aj 30cm a hmotnosť môže dosiahnuť až 800g.
Ich sfarbenie ulity sa pohybuje medzi bielou,sivou až tmavočervenou.
Pôvod :Afrika
Chov :zakúpené slimáky môžte umiestniť do skleneného terária alebo plastovej nádoby.Chovať ich môžte vo väčšom počte kedže sa znášajú veľmi dobre. Na spodok terária alebo nádoby dajte rašelinu,ktorá musí byt stále vlhká.Substrát by nemal nikdy úplne vyschnúť.Môžte im tam umiestniť aj rôzne konáre a kusy kôry,aby mali možnosť sa aj ukryť.V mladom veku sú zvyčajne zahrabané v substráte no staršie kusy sa už tak nezahrabávajú. Ich cov je veľmi jednoduchý.
Rozmnožovanie : Slimáky sa pri dobrej starostlivosti určite skoro rozmnožia.Väčšina slimákov je obojpohlavná no aj tak sa musia dvaja jedinci spáriť. Vajíčka potom kladú do pôdy. Dobré je vajíčka oddeliť, lebo je veľmi pravdepodobné, že ich slimáky zožerú.
Potrava : Šalát,jablko,hruška,mrkva,púpava,datelina a iné ovocie a zelenina. K bežnej potrave slimákom musíte ešte dávať sépiovú kosť alebo rozdrvené vajcové škrupiny ako zdroj vápnika,aby sa im nedeformovali ulity a rástli tak ako majú. Taktiež im dajte papier kvôli vláknine.
Vek : Približne do 7 rokov

Miroslava Trungelová

Miroslava Trungelová

Bloger 
  • Počet článkov:  178
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu