Prepojenie Valla na dodávateľa predražených rúšok je veľmi nápadné

Transparency International pred niekoľkými dňami uviedla, že nie len Správa štátnych hmotných rezerv nakupovala predražené rúška, ale aj bratislavský magistrát. Nevšimli si však prepojenie firmy priamo na Team Vallo.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

Bratislavský magistrát nakúpil rúška od firmy JAMINI A, jednoosobovej s.r.o. s obratom za minulý rok cca 10 000 EUR. To, že boli predražené je asi zbytočné riešiť, keďže v danej situácii, keď si magistrát zmyslí, že potrebuje 40 tisíc rúšok do 24 hodín, cena automaticky vystrelí. 

Primátor Vallo obhajoval nákup práve z dôvodu, že firma vedela dodať tovar v požadovanom termíne a taktiež vysvetľoval, že najprv čakali na pomoc od štátu. Je zaujímavé, že zatiaľ čo zároveň so županom Drobom vedeli veľmi rýchlo reagovať a v podstate prví na Slovensku zavreli školy a škôlky, nevedel primátor takto proaktívne myslieť dopredu a obstarať núdzovo niekoľko tisíc rúšok vtedy ešte v rozumnejšej sume bez nutnosti dodania do 24 hodín.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zaujímavé je tiež, že napríklad Staré Mesto zabezpečilo podľa starostky Zuzany Aufrichtovej rúška preventívne už vo februári za 20centov/kus. 

Transparency pár dní po prvotnom odhalení nákupov prišla s informáciou, že firma, od ktorej magistrát nakupoval, je firma syna bývalého policajného viceprezidenta. Na tom by nebolo možno nič špeciálne, až na to ako sa syn bývalého policajného viceprezidenta prezentuje na facebooku, kde má fotku ako parkuje na trávniku na petržalskom nábreží.

Tu však začína prepojenie na primátora Valla. Podľa hovorcu magistrátu Petra Bublu bola firma JAMINI A jedna z oslovených firiem a ako jediná disponovala skladovými zásobami a dokázala dodať tovar do 24 hodín. Ako sa magistrát dozvedel o firme, ktorá bežne nepodniká so zdravotníckym materiálom a ešte k tomu má daňový nedoplatok? 

SkryťVypnúť reklamu

Do úvahy prichádzajú dve možnosti, buď firma proaktívne oslovila magistrát, z čoho vyvstáva otázka ako sa o tej núdzovej potrebe rúšok do 24 hodín dozvedeli v sobotu, alebo magistrát oslovil neznámu firmu na niekoho popud. 

Konateľ a spoločník firmy JAMINI A, je totiž spoločník aj vo firme V&S Games s.r.o., kde vlastní druhých 50% istý Adam Sarlós. Študent histórie, aktivista, začínajúci podnikateľ, ako o sebe píše na blogu denníka N, avšak taktiež člen Tímu Vallo.

Obrázok blogu

Netvrdím, že za týmto obchodom je priamo primátor Vallo, ale určite má maslo na hlave, keď magistrát pod jeho vedením spraví obchod s neznámou firmou, ktorej majiteľ je prepojený priamo na človeka z Teamu Vallo.

SkryťVypnúť reklamu

edit 1.apríla:

Tak Adam Sarlós sa už na facebooku priznal, že on oslovili konateľa firmy JAMINI, či vie rúška dodať. avšak ten komentár už na facebooku zmizol.

Obrázok blogu

edit 2: Nový blog s vysvetlením Jána Hrčku (starosta Petržalky) ako prebiehala situácia 

Miroslav Babič

Miroslav Babič

Bloger 
  • Počet článkov:  205
  •  | 
  • Páči sa:  10x

...dusou cestovatel.. zakladateľ portálu UVOstat.sk Zoznam autorových rubrík:  Myšlienky z nevyspatej hlavyTour de Europe 2009Potulky EurópouPotulky svetomParódia na životSúkromnéFotkyOstatnéSprostostiŠtatistikyOpendata

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

44 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

63 článkov
SkryťZatvoriť reklamu