Pre koho bol schválený zákon o Inteligentných dopravných systémoch?

Tak nám poslanci SMERu pred pár dňami (18.9.2012), schválili zákon o Inteligentných dopravných systémoch (IDS). Odôvodnenie je formálne popísané v dôvodovej správe a odkazuje na smernicu EU2010/40.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

V čase, keď Slovensko platí učiteľom najnižšie platy v Európe, nemá na mzdy lekárom, zaťažuje podnikateľov vyššími daňami a odvodmi, schváli 150 mil EUR ( 120 mil fondy EU a 30 mil ŠR)na vybudovanie akéhosi informačného systému, ktorého špecifikácie ešte Európska komisia ani neurčila.

A čo je najdôležitejšie, systém, ktorý nikto nepotrebuje.

Každý vodič môže potvrdiť, že dopravné správy vysielané niekoľkými rozhlasovými stanicami sú komplexné a operatívne. Kto si chce dopravné info získať na internete a pripraviť sa na cestu, má niekoľko ďalších možností. Existuje tiež niekoľko mobilných aplikácií v ktorých je možné zistiť dopravnú situáciu aktualizovanú v krátkych intervaloch.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Takže, my z našich daní ideme financovať duplicitný systém a to konkrétne 12 miliónmi v roku 2014 a 35 miliónmi v roku 2015, ako je zrejmé z dôvodovej správy.

Jediní, kto sa z tohto tešia, sú budúci dodávatelia softwéru. A pri sledovaní diskusie o návrhoch zmeny zákona o verejnom obstarávaní je celkom zrejmé, kto sa bude tešiť najviac.

Miroslav Ivan

Miroslav Ivan

Bloger 
  • Počet článkov:  37
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Sme to MY, kto rozhoduje a kým nebudeme MY všetci politikmi so záujmom o verejné veci, nič v našej krajine sa nezmení.Občan tejto krajiny, ktorý chce prispieť k zlepšeniu života svojich detí a ďalších generácií na Slovensku. Poslanec NRSR za stranu SaS a tímlíder pre Dopravu a Stavebníctvo. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Skryť Zatvoriť reklamu