Metalový Blog - Kovový víkend

Písmo: A- | A+

Viete čo drahí čitatelia? Kašlite na voľby, kašlite na konflikty a poďte tento víkend na trochu metalu.

Piatok a sobotu sa na nás v Bratislave chystá celkom slušný počet kapiel a keby som nevedel že ich majú na svedomí rôzny ľudia povedal by som že sa chystá trojdňový festival rôznych metalových žánrov.

Posledný októbrový piatok sa U očka predstavia Mindwork, Holotropic budú krstiť album a veľká nádej slovenského progresívneho atmosfericu - Morna ich v tom príde podporiť. Pretože old school a iné ťažšie žánre sú mi bližšie než progressive budem sa venovať hlavne sobotň ajšej akcii.

Bratislavu a neskôr Košice prídu zbombardovať chorvátsky War-Head. Ich zvuk je drsný a nekompromisný, schopný ničiť všetko čo mu príde do cesty. Je vždy príjemné zistiť že skupiny nezabúdajú na korene metalovej hudby a rady a úspešne sa k nim vracajú. Tu je na ukážku ich "Blind leads the blind".

Pokiaľ máte pocit že kvalitný black metal dokážu robiť len v Škandinávii, tak Eutanos vám ukážu ako sa robí black metal v Ekvádore. Temná melodika, vyškriekaný vokál za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani tie kapely ktoré ten black metal vôbec nevedia. Skupina sa svojím antikresťanstvom evidentne netají a nájsť nejaký videoklip ktorý by bolo vhodné zverejniť je celkom problém. Ničmenej čisto pre ilustráciu ak by ešte niekto chcel tvrdiť že Iron Maiden sú satanistická kapela, tak nech si pozrie toto:
 

Ale ostaňme ešte v Južnej Amerike, pretože v ten istý večer príde na návštevu skupina Unblessed z Chile. Ak sa vám predchádzajúca kapela zdala málo temná, zlá a skazená tak Unblessed vás dúfam uspokoja. Dynamická a energická zmes black a death metalu nemôže byť zlá. Alebo musí aby to malo tú správnu atmosféru? To nechám na vás....

 


Ako býva dobrým zvykom zahraničných návštevníkov podporujú naše domáce kapely. Jednou z nich je novovzniknutá bratislavská skupina Decilitr rumu. Na nich si zatiaľ budujem názor, treba tomu dať čas. Ale som veľmi rád že vám po ročnej odmlke môžem predstaviť skupinu Frozen Blood. Skupina pochádza z Bratislavy a je pomerne nová a stále hľadá "ten svoj zvuk". Skladba "Last autumn" je venovaná nášmu kamarátovi, ktorý už neuniesol neznesiteľnú ľahkosť bytia. 

Takže pokiaľ ste túto sobotu 1. novembra v Bratislave U očka a deň na to v Košiciach a viete ohodnotiť takýto štýl hudby bolo by chybou tieto koncerty vynechať.

P.S: Jedná sa o tú naozaj najtemnejšiu a najdiabolskejšiu akciu o ktorej som k dnešnému dňu na tento blog písal. Jedna z kapiel v klipe pálila kríže a rúcala kostol (ktorý už predtým niekto poriadne zdevastoval). Pokiaľ sa poslanec Kvasnička neukáže tak to asi znamená že narozdiel od Gothoomu z toho netrčí nijaký politický kapitál.

Skryť Zatvoriť reklamu