Metalový Blog - Stretnú sa maďarský a slovenský metalista vo vlaku a nieje to vtip

Písmo: A- | A+

Cestou z festivalu človek môže zažiť rôzne stretnutia a baviť sa s úplne cudzími ľuďmi o čomkoľvek. O hudbe a aj o politike. Metal spojil dvoch cudzích ľudí do rozhovoru a ukázalo sa že majú spoločného viac než by ktokoľvek z nich dvoch predtým tušil...

Cestu späť som si moc neplánoval len som vedel, že ak si chcem kúpiť medzinárodný lístok na vlak tak sa najprv musím z Jaroměře dostať do Pardubíc a odtiaľ sa dostanem kam chcem. Zoznámili sme sa tak že tiež cestoval do Pardubíc a tam prestupoval na EC do Budapešti ktorý prechádza Bratislavou. Najprv sme sa bavili o kapelách ktoré máme radi a neskôr prišla na rad aj politika.

"Je to zvláštne. Naši aj vaši politici chcú aby sme sa navzájom nenávideli, ale realita je úplne iná."

"Vieš u nás získala moc jedna strana. Moc má tak jeden politik a nejakých 5 firiem okolo neho a popritom cez médiá manipuluje. Zahraničná politika za veľa nestojí. Má to za následok že všetci v EU nás nenávidia."

"Ale tam kde je sa nedostal sám. Môže za to neschopnosť jeho politických oponentov. Nechali sa ľahko skorumpovať a ich podporovatelia im to neodpustili."

"Tá nová vláda je rovnako skorumpovaná ale voliči im to jaksi nevyčítajú..."

"Naša generácia (tridsiatnikov) hovorí že politika stojí za ... a nikto normálny s ňou nechce mať nič spoločné a veci ísť meniť."

Možno si nad týmito citátmi kladiete otázku či som ich predostrel ja, alebo spolufanúšik z Maďarska. Predostreli sme ich obaja, nezávisle na sebe. Pripomenulo mi to že mediálny obraz "zlých maďarov" ktorým nás občas oblažujú politické propagandy na tejto strane Dunaja je schválne pokrivený, ale zároveň som sa dozvedel že niečo podobné politici skúšajú aj v Maďarsku.

Tiež to že sú ekonomické skupiny, ktoré miesto toho aby sa venovali obchodu sa začnú miešať do politiky. Moc v demokratickom štáte by mala patriť všetkým občanom bez ohľadu na príslušnosť k nejakej skupine ľudí (či už obchodnej, náboženskej alebo inej).

Dlhodobo mi vadí ako moja generácia rezignuje pri pohľade na tú kopu hnoja čo tu zanechali postkomunistické vlády za posledných 20 rokov. Následne sa nájde niekto kto "začne robiť poriadky po svojom". Sú petície proti hluku a "nekresťanským textom" naozaj tak spontánne, alebo sa mám obávať toho čo bude po ďalších voľbách? Treba si uvedomiť že naša generácia môže a mala by ovplyvňovať dianie, nie len rezignovať. Inak by sme sa mohli stať kultúrne diskriminovaný...

Skryť Zatvoriť reklamu