Občan a moc, Miroslav KOLLÁR, vysokoškolský učiteľ, občiansky aktivista

Zdravotníci v Poprade zapálili svetlo nádeje pre slušných ľudí. Treba len využívať ústavné právo definované Čl. 2 a Čl. 32 Ústavy SR, že všetka moc pochádza z ľudu. Moc politikov môže kapitulovať len pred zomknutou mocou občanov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Moc všemocných politikov môže kapitulovať len pred zomknutou mocou občanov. Keď absentuje v politike morálka, etika a odbornosť, musí skôr, či neskôr nastúpiť cesta obrody spoločnosti, ktorej nositeľom musí byť občan. Už prestáva platiť desaťročia používaná okrídlená fráza politikov, že kto získa moc, môže všetko.

Príklad zatiaľ ojedinelý, ale veríme, že nie posledný v Popradskej nemocnici nám ukazuje cestu nápravy spoločnosti. Stačila len odvaha a výdrž podložená súdržnosťou lekárov, sestier a ostatných zdravotníckych zamestnancov, podporená Slovenskou lekárskou komorou a primátorom mesta Poprad a arogancia moci dosadeného generálneho riaditeľa po troch mesiacoch vládnutia v tejto funkcii skončila. Ak však pán minister berie vážne daný stav, zostáva ešte, aby ho odvolal i z funkcie predsedu Predstavenstva nemocnice a pripravil transparentné výberové konanie nového riaditeľa..

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Zdravotníci v Poprade zapálili svetlo nádeje pre slušných ľudí a potvrdili, že pravda môže zvíťaziť. Treba len využívať ústavné právo definované Čl. 2 a Čl. 32 Ústavy SR, že všetka moc pochádza z ľudu, ktorí majú aj právo postaviť sa na odpor proti svojvôli mocných. Áno, biblický povedané vôľa ľudu je vôľa Božia.

Viem o čom hovorím, viedol som štyri roky úspešnú kampaň za bezplatné regulované parkovanie pred nemocnicami. Štyri roky naplnené odvahou, ale predovšetkým výdržou občianskym aktivistov s podporou ľudí boli nakoniec korunované úspechom. Ak chceme byť demokratickou, úspešnou a prosperujúcou spoločnosťou musí sa zvyšovať participácia ľudí na správe veci verejných, či už na parlamentnej, komunálnej ale i výrobnej a nevýrobnej sfére a tým na všetkých stupňoch riadenia. Áno, zmráka sa, stmieva sa, k noci sa chýli a veríme, že svitne deň na lepšie časy pre všetkých. Len treba spájať sily a dať šancu tým, čo nielen chcú, ale i vedia ako na to. Alea iacta est (kocky sú hodené).

Miroslav Kollár

Miroslav Kollár

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  44x

Dlhé roky som sa pohyboval pri politike ako manažér. Angažujem sa aj v komunálnej politike a ako občiansky aktivista som viedol úspešnú 5 ročnú kampaň za bezplatné parkovanie pacientov pred nemocnicami. Som demokrat, v politickom prúde som ukotvený v konzervatívnom strede so silným sociálnym cítením. Zdieľam tradičné hodnoty rodiny, ľudskosti, čestnosti solidarity, spolupatričnosti, vzájomného rešpektu, úcty, ľudskej dôstojnosti a patriotizmu v súlade s Ústavou SR. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu