Absolútny víťaz politickej hitparády Sputnik V sídli v Moskve a dvíha pohár...

Písmo: A- | A+

Výrok storočia znie ...že nechcem Sputnik V, som vedel už v 1968 mom. Škoda, že dnešné generácie nevedia o čo išlo.

 Aj Matovič dopadol v Moskve, ako Gottwald v Sovietskom zväze. Ale snáď následky nebudú rovnaké. V súčasnosti sa na politickej scéne nebojuje iba hybridnými zbraňami, ale aj jedom, ako v stredoveku. Súčasný módny jed už sa nevolá Novičok, ale Sputnik V. 

 Je tak dokonalý, že otrávil nielen protivníkov, ale aj spojencov. Zbytočne sa nehovorí o majstrovstve východných byzantských travičov, ktorí toto umenie dotiahli temer do dokonalosti. Sputnik prišiel ani malý, ani veľký, ani nahý, ani oblečený, ani peši, ani na voze. Ako v tej rozprávke. Ale akurát, aby proti sebe postavil rusofilov s rusofóbmi, extrémistov s umiernenými, bájkarov i veriacich. Lebo v kalných vodách sa najlepšie loví a kde sa tridsiati bijú, desiati vyhrávajú

 Ale ako som už písal, pokrok nastal a skutok sa stal. Niežeby nie! Iba nie sú dôkazy. Keď sú, nie je ich dosť. Keď ich je dosť, nie sú jednoznačné. Keď nie sú jednoznačné, sú všetky v prospech páchateľov. A APARÁT funguje efektívne ďalej. Aj zákon "O preukazovaní podvodu majetku" je nedokonalý a treba ho doplniť. Napríklad o možnosti prevodov majetku na rodinu, alebo napr. z Vietnamu do Dubaja a pod. 

 A myslíte si na základe akéhosi videa, že exprokurátor Trnka s exministrom Počiatkom páchali nejaké nezákonnosti? Veru nie. To iba keby ste Vy spáchali to isté, tak dostanete basu minimum tak dlhú, ako nejaký tínedžer za jednu marijánku. T.j. asi 10 rokov.

 A niečo z odbornej literatúry. Argumenty nikdy neprinútia človeka zmeniť, názor ktorý si osvojil bez argumentov. A Nedôvera je múdrosť hlupákov, lebo majú pravdu vždy. A treba sa báť, báť, obávať a mať strach! Keď ho máme, na rozmýšľanie už nie je čas, ani miesto. 

 A rozoberme si jednu z príčin dnešnej situácie. Narcisovia. Ženy obcujú s kamerami a potom majú malé missky, alebo malých veľkých géniov. Muži zase obcujú s mikrofónom a potom majú synov Dlhových, Širokých a Bystroumných. Iba expremiér Matovič dokáže byť obojakým Narcisom. Tým prebíja svoju užitočnosť pri potláčaní finančných zločincov a než by si vzal poradcov a hovorcov, radšej si to zlízne sám. Potom sa ľutuje. Tak vyzerá nesmierna láska ku kamerám a mikrofónom.

 A súdruh priateľ V. je vzorom zásadovosti. Nepripustí svoj omyl i keby mal obetovať celé svoje okolie. Iba nesmie prechladnúť, lebo potom sa vždy domáha opatery toho celého okolia. Celý Maťko, ako mu hovorí on.

 A Fico vládne ďalej, iba ste si to nevšimli. Ale ani on. Zvykli ste si, tak ako naši predkovia, aj na šibenicu. Ovládol svojho Peťka, chystá sa ovládnuť Maťka, ba i Zuzka dostala ultimáta...

 A všimli ste si určitú podobnosť medzi sebaobdivom, sebaprezentáciou, narcisizmom a pod. napr. Igora Matoviča, Dominiky Cibulkovej a množstva ďalších z našej "Smotánky" ? 

 A strachu z vakcinácie sú 3 typy. Prvý je ten, čo sa bojí lietať a radšej zahynie na zemi, lebo všetky dopravy majú asi 17 krát vyššiu úmrtnosť, ako letecká. Druhý typ uprednostňuje smrť "za ródinu", lebo tak ho učila rodná Strana. Tretí sú hypochondri - na hrobe jednoho z nich bol epitaf - A predsa som mal pravdu! 

 A vláda, ktorej radila, t.j. i riadila slečna Trošková a kvalifikovaný taliansky mafián, nemá právo na takú dávku kritiky, na akú si nárokuje. 

Skryť Zatvoriť reklamu