Zelená zóna

Jednotka veliteľa americkej armády Roya Millera má za úlohu pátrať po zbraniach hromadného ničenia. Áno, sme v Iraku, krátko po zvrhnutí Husajnovho režimu. Celý svet čaká na správu o nájdení zbraní, lebo to bol dôvod na rozpútanie vojny. Lenže Millerovi sa to nedarí, stale viacej si začína uvedomovať komplikovanú spravodajskú hru amerických politikov, novinárov, ale i domácich pohlavárov. Postupne získava informácie a stáva sa dôležitou súčasťou hry, lebo pozná to najcennejšie – pravdu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)
Obrázok blogu


Režisér Paul Greengrass pred štyrmi rokmi zaujal dusným príbehom Let č. 93 ( 2006 ) a teraz nám predstavuje zrozumiteľný film aj pre politických analfabetov, ktorí len zaregistrovali, že kdesi v Iraku bola vojna. Niežeby som k nim patril, ale oceňujem zámer tvorcov ( scenár Brian Helgeland ) natočiť prehľadný, akčný, vojnový a politický príbeh. Dôvody počiatku konfliktu nechám na svedomí kompetentných, ale je celkom fajn vidieť takto dynamicky spracovaný príbeh o vojenskej mašinérii a sile novinárskeho pera. Nedá sa nespomenúť famóznu ručnú kameru ( Barry Ackroyd ), s ktorou je natočený azda celý film.

Predstaviteľ Roya Millera je známy herec Matt Damon, ktorého poznáme z trilógie o agentovi bez minulosti Jasonovi Bournem.

Vizitka : Zelená zóna ( Green Zone )
USA / Veľká Británia / Francúzsko / Španielsko 2010
115 minút, slovenské titulky, prístupný od 15 rokov
premiéra v kinách 3.6.2010 - Tatrafilm

Moje odporúčanie : veľmi dobré 90%

Miroslav Makyta

Miroslav Makyta

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  244
  •  | 
  • Páči sa:  539x

Hľadám svoj priestor a našiel som ho. Zoznam autorových rubrík:  Film a literatúraRecenzieTvorbaMiesto pre životSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu