Druhá šanca na celý život

Je možné sa opätovne zamilovať na celý život ? Stále častejšie premýšľame nad svojou citovou vyhoretosťou a je nám z toho smutno. Nejde o to, že by chýbali príležitosti na nový vzťah, ide skôr o strach otvoriť srdce dokorán. Sme toho ešte schopní ? Je toho schopný muž v strednom veku ?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

Rozvodovosť stúpa. Každé druhé manželstvo sa rozvádza. Postihuje nás to najčastejšie medzi 30 – 40 rokom života. Deti postupne odrastajú a ich rodičia hľadajú nové šťastie, lebo cítia, že stále majú čo ponúknuť.

Ženy sa zdajú byť odhodlanejšie púšťať sa do nových začiatkov. Odjakživa bývajú rýchlejšie a precíznejšie v citovom chápaní. Často však natrafia na mužov, ktorí majú z novej cesty obavy a v určitej fáze vzťahu radšej cuknú. Akí sú títo muži ? Hazardéri so novým šťastím ? Stratili odvahu či empatiu ? Alebo si myslia, že ich sklamanie z predošlého vzťahu je väčšie ako to ženské ? Určite je mnoho takých, ktorí sa rýchlo pustia do nového vzťahu a sú šťastní. Ja k nim nepatrím. Hoci sú moje túžby identické, obavy zo zlyhania sú stále veľké.

A možno je to len preto, že som opäť nezačal naozaj milovať na celý život... Možno to chce len otvoriť srdce...

Miroslav Makyta

Miroslav Makyta

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  244
  •  | 
  • Páči sa:  539x

Hľadám svoj priestor a našiel som ho. Zoznam autorových rubrík:  Film a literatúraRecenzieTvorbaMiesto pre životSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu