Na jednej strane sa poskytujú ekonomické stimuly vybraným firmám, ktoré už nie sú podmienené vytváraním pracovných miest, stačí už len udržanie pracovného miesta. Pomaly ale isto si sám štát posúva hranicu určených pravidiel. Nehovoriac o tom, že akékoľvek stimuly pre zahraničné firmy sú diskriminačné voči slovenským firmám. Na strane druhej sú tu netransparentné výberové konania pri štátnych zákazkách, kde si politici a úradníci berú tučné provízie. Veď napokon celá Gorila je len o tom.
Doteraz platilo, že vláda vypustila informáciu o svojom zámere, počkala si, ako sa občania zachovajú a potom svoje návrhy korigovala alebo ich zrušila. Tento politický píplmeter už neplatí od leta, kedy si vláda uzurpovala budúce dôchodky z II. piliera a v súčasnosti schvaľuje v parlamente zvýšené dane.
Táto nevyhlásený džihád proti pracujúcim nebude mať víťaza. Z jediného dôvodu. Európska únia a dlhová kríza nás na budúci rok nepríjemne prekvapí a my zistíme, že súčasná brutálna konsolidačná snaha bola zbytočná...
16. okt 2012 o 17:52
Páči sa: 0x
Prečítané: 755x
Ekonomický džihád na pracujúcich
Ambiciózny plán dostať štátny deficit pod úroveň 3% HDP nesmie byť politickou dogmou. Zaslepenosť Smer-u splniť svoj cieľ má za následok ekonomický džihád na všetkých pracujúcich v našom štáte.
Písmo:
A-
|
A+
Diskusia
(0)