Prečo treba zmenu

Druhá Dzurindova vláda si vykásala rukávy a začala s reformami. V prvej sa to nedalo, lebo brzdou bol koaličný partner SDĽ. Reformy neboli jednoduché, mnoho ľudí reptalo. Ale kdesi vo vnútri väčšina chápala, že sú nevyhnutné. Napriek veľkým problémom národ preukázal svoju statočnosť a vydržal bez zbytočných sociálnych nepokojov. Opozičný Smer vtedy postavil svoju rétoriku na bezhlavom kritizovaní aj toho dobrého, o ktorom sám vedel, že je nevyhnutné. O tom však neskôr.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Prišiel rok 2006... Pravicová vláda ukončila svoju činnosť vo vláde v slobodných voľbách a na piedestál sa dostal Smer. Ľúbivá kritika v opozícii slávila úspech a voliči sa rozhodli pre oslobodenie spod jarma pravice. Odrazu sa začali diať podivné veci. Až na pár drobných zmien ( výnimku tvorí Zákonník práce ), ktoré nerušili Dzurindove reformy, len im alibisticky hádzali polená pod nohy, sa nič neudialo. Všetky sľuby, na ktorých sa vyviezli do vlády, vyšumeli do stratena.Teraz prichádza zápletka. Svetová kríza. Ktože by ju očakával ? Prišla ako blesk z čistého neba a zasiahla všetkých. Ľavicová vláda ( hoci dvaja koaličníci sú pravicoví ) mala pred sebou nečakané výzvy. Nové výzvy potrebovali nové riešenia. Nastala práca... Mala nastať. Nie alibistické tlachanie, nie komplikovať život podnikateľom, nie hľadať vnútorných nepriateľov... Práca. Ťažká práca. Dokonca taká ťažká, že dokáže zalomcovať so straníckymi preferenciami. Nič také sa nestalo. Bližšia košeľa než kabát.Nie je zlé si na čas oddýchnuť v opozícii. Stmeľuje to charakter, strana sa troška viacej priblíži voličom. Po Mečiarovom vládnutí prišla zmena, po Dzurindovom opäť. Obom to prospelo.Prečo treba zmenu aj teraz ? Ľavicová vláda porozdávala všetko, čo mala ( aj nemala ), pozadlžovala národ na generácie, pokazila imidž krajiny. Nastáva čas tvrdej práce. A to dokáže len pravica.

Miroslav Makyta

Miroslav Makyta

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  244
  •  | 
  • Páči sa:  539x

Hľadám svoj priestor a našiel som ho. Zoznam autorových rubrík:  Film a literatúraRecenzieTvorbaMiesto pre životSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu