Priveľa imunity a málo slušnosti

"Starý ch.j", "k...t", "č...k", prvá facka či opilecké excesy – to sú len čiastkové ukážky nášho novodobého parlamentarizmu. V konečnom dôsledku nám môže byť jedno akými prívlastkami sa naši poslanci častujú, svedčí to o ich nedostatku slovnej zásoby a inteligencii. Ak sa podobné výjavy vyskytujú v iných krajinách, neznamená to, že si z ich folklóru musíme brať príklad. Takže debata, že u nás je to ešte slušné, je nemiestna. Slušnosť sa začína vytrácať a 150 komikov ( česť výnimkám ) začína klesať na dno. Sú zrkadlom spoločnosti ?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Pred 20 – timi rokmi si poslanci pri formovaní demokracie pekne potichúčky schválili nadštandardnú imunitu a po minimálnych zmenách ju využívajú / zneužívajú dodnes. Treba podotknúť, že nikto nemieni spochybňovať imunitu na výroky v parlamente. Tŕňom v oku sú ostatné výhody, ktoré nemajú nič spoločné s výkonom ich funkcie.

Každý pozná bohov a polobohov z gréckej mytológie. Niekedy mám pocit, že táto hra na bohov našich poslancov je nesmierne nákazlivá, chytľavá, prenosná. Ktože by nechcel beztrestnosť. Ak sa nezruší imunita v týchto dňoch, tak ju vystrieda iná téma a všetko opäť zapadne prachom. Dlhé roky si vymýšľajú návrhy na jej zúženie, aby ju neskôr po rôznych obštrukciách a hľadaní dôvodov prečo ju neschváliť, napokon neschválili s dôvodom, že treba vypracovať prísnejšiu variantu.
Ako napokon dopadne súčasný pokus je vo hviezdach. Poslanci sa váľajú v koryte a niekto im ho chce zmeniť na korýtko. Chcú to ?

Miroslav Makyta

Miroslav Makyta

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  244
  •  | 
  • Páči sa:  539x

Hľadám svoj priestor a našiel som ho. Zoznam autorových rubrík:  Film a literatúraRecenzieTvorbaMiesto pre životSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu