Vitajte v pekle, priatelia

Situácia s pandémiou sa zhoršuje každým dňom. Mnohí spoluobčania to stále dávajú na Truhlíka.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Nepotrebujú znalosti odbornej verejnosti, vystačia si sami. Zrejme majú vo zvyku dať si opraviť auto pekárovi alebo zoperovať bedrový kĺb stolárovi.

Je najvyšší čas prestať s hlúposťami a začať sa naplno venovať jadru problému. Ak to ešte niekto nepochopil, tak sú to preplnené nemocnice. Nezáleží na počte nakazených ľudí, keď nebudú potrebovať hospitalizáciu. Skôr či neskôr ochorením na covid 19 prejdeme všetci, denné nárasty nakazených sú len štatistickou veličinou. Najpodstatnejšie sú informácie o záťaži v nemocniciach. Keď nám skolabujú pred nosom, prežijeme peklo na zemi.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Bohužiaľ, už ho prežívame v priamom prenose. Toľko sme sa hrali na našom hnojisku, vyčkávali na spasenie, až sa nám celý zdravotnícky systém rozsypal. Reprofilizácia lôžok naráža na limity... Nemocnice hlásia plno...

Sme v pekle, priatelia. Liečba covidu 19 v nemocniciach je finančne nákladná, ale keď sa vykašleme na peniaze, je tu poddimenzovaný zdravotnícky personál. Už nevládzu, pacientov pribúda, ale nemocnice nie sú nafukovacie. A čo tí ostatní pacienti, ktorí nepatria medzi covidových? Nemôžu byť hospitalizovaní, ani operovaní, lebo im zaberajú miesta zbytoční pacienti s covidom 19. Je to v poriadku?

Skryť Vypnúť reklamu

Skutočne už nie je čas na hlúpe vyčkávanie a lavírovanie. Naša vláda je zbytočne ustráchaná, bojazlivá, niekedy sa chová ako najväčší dezolát.

Už máme všetky možné informácie o hnusobe. Už sa nie je na čo vyhovárať. Iracionálny strach z injekčnej striekačky alebo z minimálneho počtu vedľajších účinkov v súvislosti s mierou zaočkovanosti sú nezmyselné výhovorky.

Skutočne takto žijeme?

Čakáme do poslednej chvíli a keď už nie je kam ustúpiť a sme bezmocne zahnaní do kúta a máme na rováši tisíce zbytočne chorých a mŕtvych, až vtedy sa spamätáme a urobíme správny krok?

Nechceme sa očkovať?

Nechceme sa testovať?

Skryť Vypnúť reklamu

Čo chceme?

Riešenie je jednoduché. Urobme všetko, po čom volá múdrejšia časť civilizácie, aby bol svet aspoň približne rovnaký ako pred koronou. Už nie je na čo čakať.

Miroslav Makyta

Miroslav Makyta

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  244
  •  | 
  • Páči sa:  539x

Hľadám svoj priestor a našiel som ho. Zoznam autorových rubrík:  Film a literatúraRecenzieTvorbaMiesto pre životSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu