Ficoidný mor v STV

Tento týždeň prebehla médiami informácia, že STV opäť otŕča svoju dlaň a pýta od štátu peniaze. Jej hospodárenie je v mrazivom mínuse a nepomáhajú ani „účinné nástroje“, ktorými sa prezentoval riaditeľ Nižňanský pri nástupe do funkcie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (54)

Kedysi dávno, bolo to začiatkom septembra 2010, spustili kreativní pracovníci verejnoprávnej TV novú reláciu Piknik klub. Pomohli jej dobrým podvečerným vysielacím časom a hoci ho už stihli prehodiť s Bičanovým varením ( podvečerný čas zostal ), relácia k 1.10 2010 končí. Táto skutočná rozprávka je ako mnoho iných. Televízny trh je niekedy krutý a miznú aj také programy, ktoré si divák obľúbil. Hoci v tomto prípade je obľuba otázna. Otázka je však iná.

Ako je možné, že televízia, ktorá sa topí a už ani na slamku nedovidí, vyrobí podobnú reláciu ako už má v zabehnutom Dámskom magazíne STV a myslí si, že bude úspešná ? Ako je možné, že vlastný prefabrikát púšťa každý pracovný deň a tým zvyšuje svoje náklady ? Ako je možné, že k takémuto niečomu môže vôbec dôjsť ? Každý súdny človek predsa musel vedieť, že táto relácia je odsúdená na neúspech a neinvestoval by do nej ani euro.

Vráťme sa na začiatok. Nekompetentnosť riaditeľa STV a jeho podriadených na vedúcich miestach je zarážajúca. Nielen pre podobné relácie, ale i pre zbytočný športový okruh. Nikto nespochybňuje fakt, že televízia potrebuje peniaze na svoju činnosť a všetci vieme, že ich je málo. Ale ak chudák bez peňazí plytvá aj s tým málom čo má, je to trestuhodné.

A "trest" prišiel. Riaditeľ STV Nižňanský dostal za svoju prácu odmenu vo výške 12 000 Eur. Po vzoru železníc je tu ďalšia štátna inštitúcia, ktorú postihol ficoidný mor. V duchu jeho hesla „štát vie hospodáriť“, si neúspešní rozdávajú odmeny.

Miroslav Makyta

Miroslav Makyta

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  252
  •  | 
  • Páči sa:  822x

Hľadám svoj priestor a našiel som ho. Zoznam autorových rubrík:  Film a literatúraRecenzieTvorbaMiesto pre životSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Roman Kebísek

Roman Kebísek

105 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

765 článkov
Marian Nanias

Marian Nanias

274 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu