Manažéri štátnych podnikov spojte sa a zverejnite svoje platy

Pracovať pre verejnú správu, resp. pre štát mi vždy pripadala ako určitá služba verejnosti. Hoci sú tieto služby logicky taktiež platené mzdou, sú platené z daní obyvateľstva. Ak zoberieme do úvahy pracovníkov na magistrátoch, rôznych úradoch, či na ministerstvách, je logické, ak ich príjmy podliehajú verejnej kontrole. O to zarážajúcejší je fakt, ak platy manažérov štátnych podnikov sú tajomstvom a dodnes neexistuje právna norma, ktorá by umožňovala obyčajným ľuďom dozvedieť sa príjem jednotlivého manažéra.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Sú to práve tieto firmy, ktoré veselo doja štátnu kravu, aby zakryli vlastnú neschopnosť riadenia. Ak sa k tomu pridá požehnanie ľavicovej vlády, že aj štát vie dobre hospodáriť, problém je na svete. Je mi to ľúto, ale za svoj život som nenatrafil na štátnu firmu, ktorá by vedela dobre hospodáriť...

Socialistické zmýšľanie vrcholového manažmentu ak sa jedná o efektivitu a hospodárenie je obdivuhodné aj po 20 – tich rokoch rozvíjajúceho sa kapitalizmu. Tam, kde sú v súkromnom sektore meradlom úspechu výsledky, v štátnych podnikoch je úspechom získať teplé miestečko a to ostatné je už hračkou.

Vítam zámer ministra hospodárstva zverejňovať príjmy šéfov večne zadĺžených štátnych podnikov. Šiel by som ďalej a neriešil by som to len odporúčacím listom. Ak môžeme poznať príjem prezidenta, ministra, poslanca, sudcu alebo primátora, môžeme poznať aj platy riaditeľov krachujúcich štátnych podnikov.
Minimálne pokým otŕčajú dlaň o dotácie.

Miroslav Makyta

Miroslav Makyta

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  244
  •  | 
  • Páči sa:  539x

Hľadám svoj priestor a našiel som ho. Zoznam autorových rubrík:  Film a literatúraRecenzieTvorbaMiesto pre životSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu