Keď ide o život alebo o čom to všetko je

V diskusii na moje príspevky sa stretávam s vyjadreniami: „Čo autor chcel príspevkom povedať“. Alebo stanoviskom z ktorého vidím, že reaguje na nepodstatný detail a vôbec nie na skutočnú myšlienku. Beriem na seba časť viny, že asi som sa nie dosť presne vyjadril. Je to však moje vyjadrenie a mám nárok na svoj názor.  Som si tiež vedomý toho, že na niekoho nadávať alebo znevažovať je teraz „in“, a keby som sa vybral touto cestou určite bude diskusia bohatá.  Dnes sa predsa žiada „krv, obete a víťazstvá za každú cenu“.  Napriek tomu, že sa veľa hovorí o človeku, tak veľmi málo sa pre neho aj skutočne robí.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Naša spoločnosť bola vychovaná v duchu rovnostárstva a „neobmedzených“ možností pre všetkých. Pritom toto všetko nám mal zabezpečiť niekto imaginárny. Jednoduchšie povedané, toto všetko malo prísť samo. Stačí keď budeme žiť a pracovať tak ako sa od nás čakalo. Malo to byť tak samozrejmé, že sme nemuseli ani rozmýšľať o našom konaní, lebo to nám niekto naprogramoval. Vymytý mozog naplnený „správnym programom“ to bola najlepšia cesta. 

Našťastie sme túto nereálnu cestu zavrhli a našli si inú, vyskúšanú a preukazujúcu lepšie výsledky. Človek našej spoločnosti sa dostal do nových podmienok a vzťahov. Keď predtým sa človek musel brániť pred „dobrom“ ktoré mu niekto vnucoval, teraz sa musí brániť pred „zlom“, ktoré na neho číha všade. To sa týka hlavne staršej generácie.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prečo sa tak ľahko ubližuje starším ľuďom, lebo sú zvyknutý dôverovať a pomáhať. Ale hlavne preto, že často nevedia dôrazne povedať nie. Nevedia sa brániť nevšímavosťou veciam, ktoré im môžu ublížiť. Nedokážu ostro odmietnuť manipuláciu, ktorá ich môže stáť aj život. Toto všetko je preto, že ľudia boli vychovaný v duchu prvoradého záväzku voči iným a spoločnosti.

V mojich príspevkoch sa snažím rozviesť zásady asertívneho správania, ktoré človeku môžu pomôcť pri bránení pred manipuláciou. Pred manipuláciou v osobnom, pracovnom aj spoločenskom živote. Je obdivuhodné, keď sa v diskusii dočítam, že predsa to čo píšem je samozrejmé a všetci to vedia. Neviem, asi žijem v inom svete, ale ja to vidím tak, že práve cez psychický nátlak a manipuláciu sa uskutočňujú tie najkrutejšie veci na jednotlivcovi denne.

Skryť Vypnúť reklamu

Viem že všetkým sa nedá pomôcť, ale ak moje príspevky pomôžu aspoň niekomu budem spokojný. Som si vedomý toho, že staré návyky sa ťažko menia. Myslím si však, že keď ide o život človek vie zmeniť veľa pre svoje dobro.

Miroslav Mikuláš

Miroslav Mikuláš

Bloger 
  • Počet článkov:  29
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som človek ako každý iný. Preto sa chcem podeliť s vami o moje názory. Zoznam autorových rubrík:  O teplevideo - informácievideo - históriaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu